settings icon
share icon
Запитання

Що таке закон свободи?

Відповідь


Закон свободи вперше згадується в Посланні Якова 1:25: "А хто дивиться на досконалий закон свободи і перебуває в ньому , той не слухач‑забудько, а виконавець діла; він буде блаженний у своїх діях" (УБТ). Яків має на увазі Євангеліє, яке, хоча і називається тут законом, не є, строго кажучи, законом, що складається з вимог і забезпечується санкціями. Це радше проголошення Христом праведності і спасіння, пропозиція миру і прощення, безкоштовна обіцянка вічного життя через Нього. Зіставлення двох суперечливих термінів - "закон" і "свобода" - підкреслювало, особливо для євреїв, що це був абсолютно новий спосіб мислення про обидва поняття. Павло використовує той же прийом, коли говорить про "закон віри" в Римлянам 3:27.

Досконала свобода, знайдена в Христі, виконує досконалий закон Старого Завіту, бо Христос був єдиним, хто міг це зробити. Ті, хто приходить до Нього з вірою, тепер мають свободу від рабства гріха і здатні слухатися Бога. Тільки Христос може звільнити нас і дати нам справжню свободу (Івана 8:36).

Фраза "закон свободи" знову зустрічається в Посланні Якова 2:12. У цій частині свого послання Яків обговорює гріх прояву упередженості в церкві. Він нагадує своїм слухачам, що виявляти фаворитизм стосовно інших є порушенням заповіді любити ближнього, як самого себе. Сам Ісус нагадував нам, що весь Закон, який Бог дав Мойсею, можна звести до одного стислого принципу - любити Бога всім серцем, душею і розумом, і любити ближнього свого, як самого себе (Мт. 22:37-40).

Боже Слово ясно вчить, що всі згрішили і стоять засуджені перед Богом (Римлянам 3:10, 23; 6:23). Ніхто, окрім Ісуса Христа, ніколи не виконував повністю Божий Закон. Той, хто не знав гріха, став гріхом для нас (Ісаї 53:5-6; 2 Коринтян 5:21)! Хресна жертва Христа викупила від прокляття Закону всіх, хто вірою довірився Йому (Гал. 3:10-14). Віруючі були виправдані (оголошені праведними) Його благодаттю (Римлянам 3:24-28) і більше не перебувають під осудом (Римлянам 8:1). Всі, хто довірився Христу, отримали Святого Духа (Римлянам 8:9). Саме Його сила в нас дає нам здатність догоджати Богові (Гал. 5:13-16).

Досконала жертва Христа приносить звільнення від вічного смертного вироку, який Закон виносить усім грішникам, і дає віруючим здатність догоджати Богові, коли ми відкидаємо діла плоті (Кол. 3:1-9), зодягаємося в любов (Кол. 3:12-17) і ходимо в Дусі (або через Духа) день за днем. Саме завдяки наповненню і контролю Духа (Гал. 5:16-26; Еф. 5:17-21) ми можемо ходити в любові і догоджати нашому Небесному Отцю.

Якою досконалою свободою ми тепер насолоджуємося! Який благословенний привілей отримати милість, бути викупленими (звільненими) з рабства гріха і мати силу для служіння від нашого Творця! Наша любов до інших доводить реальність нашої віри (1 Івана 4:7-11). Любімо один одного, як Він полюбив нас (1 Івана 4:19).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке закон свободи?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries