settings icon
share icon
Запитання

Якою мовою говорив Ісус?

Відповідь


Хоча Ісус, найімовірніше, говорив арамейською, івритом і грецькою мовами, арамейська була мовою, якою Ісус володів найбільше. В Євангеліях записано, що Ісус говорив багато арамейських слів: “Таліта кум” (Марка 5:41); “Еффата” (Марка 7:34); “Елі, Елі, лема савахтані” (Матвія 27:46; Марка 15:34); “Авва” (Марка 14:36). Історики, археологи та культурні антропологи майже одностайні в тому, що арамейська була поширеною або розмовною мовою в Ізраїлі за часів Ісуса. Арамейська мова була дуже схожа на іврит, але в ній було багато слів і фраз, запозичених з інших мов і культур, особливо вавилонської.

Іврит знали переважно книжники, вчителі закону, фарисеї та саддукеї - "релігійна еліта". Ймовірно, іврит часто читали в синагогах, тому більшість людей, ймовірно, могли говорити і розуміти іврит. Оскільки грецька була мовою римлян, які мали владу над Ізраїлем за часів Ісуса, грецька була мовою політичного класу і всіх, хто хотів мати справу з римлянами. Грецька була універсальною мовою в той час, тому вміння розмовляти грецькою було дуже бажаною навичкою. Однак дехто відмовлявся розмовляти грецькою через обурення проти своїх римських гнобителів. Коли Ісус розмовляв з Понтієм Пилатом, цілком можливо, що Він говорив з ним грецькою мовою, хоча Пилат, як правитель, швидше за все, міг говорити і арамейською.

Ісус як Бог, що втілився в людській подобі, міг розмовляти будь-якою мовою, яку Він обрав. У Своїй людській подобі Ісус, швидше за все, обмежувався мовами, поширеними в Його культурі: арамейською, івритом та грецькою. Ісус, ймовірно, говорив тією з трьох мов, яка найбільше підходила для аудиторії, до якої Він звертався.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якою мовою говорив Ісус?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries