settings icon
share icon
Запитання

Чи існує Ісус Христос?

Відповідь


Ісус - реальна людина. Він є однією з найскладніших, найбільш обговорюваних і шанованих історичних постатей. Більшість вчених, як християнських, так і нехристиянських та світських, вважають, що Ісус існував. Докази цього переконливі. Про Ісуса писали античні історики, зокрема Йосиф Флавій і Тацит. З історичної точки зору, навряд чи є питання: людина на ім'я Ісус, яка жила в Ізраїлі в першому столітті, дійсно існувала.

Старий Завіт передбачив появу Месії, реальної людини, яка визволить Ізраїль від ворогів. Месія мав народитися у Віфлеємі (Міхея 5:2), з коліна Давидового (Буття 49:10). Він мав стати пророком, подібним до Мойсея (Второзаконня 18:18), вісником доброї новини (Ісаї 61:1) і цілителем недуг (Ісаї 35:5-6). Месія буде побожним Слугою, який постраждає, перш ніж увійти у Свою славу (Ісаї 53). Ісус - реальна людина, яка справді виконала ці пророцтва.

Новий Завіт містить сотні згадок про Ісуса Христа як реальну особу. Найбільш раннє Євангеліє, можливо, було написане протягом 10 років після смерті Ісуса, а найбільш раннє послання Павла було написане приблизно через 25 років після смерті Ісуса. Це важливо, оскільки означає, що в той час, коли Євангелія поширювалися, було ще багато живих очевидців, які могли підтвердити правдивість євангельських розповідей (див. 1 Коринтян 15:6).

Рукописні докази автентичності Нового Заповіту переконливі: існує близько 25000 ранніх рукописів Нового Заповіту. Для порівняння, "Галльські війни", написані Цезарем у першому столітті до нашої ери, мають лише 10 ранніх рукописів, і найбільш ранній з них був написаний через 1000 років після оригіналу. Аналогічно, існує лише п'ять ранніх рукописів "Поетики" Арістотеля, які датуються 1400 роками після написання оригіналу. Ті, хто сумнівається в тому, що Ісус існує, повинні також ставити під сумнів існування Юлія Цезаря та Арістотеля.

Крім Біблії, Ісус згадується в Корані, а також у творах юдаїзму, гностицизму та індуїзму. Ранні історики вважали, що Ісус існував. Римський історик І століття Тацит згадував про послідовників Христа. Йосиф Флавій, давньоєврейський історик, згадує про Христа у своїх “Єврейських старожитностях". Інші згадки про Ісуса є в працях Светонія, головного секретаря імператора Адріана; Юлія Африканського, який цитує історика Талла; Лукіана Самосатського, грецького письменника ІІ століття; Плінія Молодшого та Мари Бар-Серапіона.

Жодна інша історична постать не мала такого впливу на світ, як Ісус Христос. Незалежно від того, чи використовуємо ми літочислення до нашої ери, чи до Різдва Христового, вся західна система літочислення вимірюється однією подією: народженням Ісуса, реальної людини. В ім'я Ісуса було засновано незліченну кількість сиротинців, лікарень, клінік, шкіл, університетів, притулків для бездомних, агентств з надання допомоги в надзвичайних ситуаціях та інших благодійних організацій. Мільйони людей можуть дати особисті свідчення про те, що Ісус продовжує діяти в їхньому житті.

Існує безліч доказів того, що Ісус існує, як у світській, так і в біблійній історії. Можливо, найбільшим доказом того, що Ісус існував і робив те, про що говорить Біблія, є свідчення ранньої церкви. Буквально тисячі християн у першому столітті, включаючи дванадцять апостолів, були готові віддати своє життя як мученики за Євангеліє Ісуса Христа. Люди помруть за те, що вони вважають правдою, але ніхто не помре за те, що, як вони знають, є брехнею.

Ми покликані мати віру - не сліпу віру в вигадану історію, а справжню віру в реальну Людину, яка жила в реальному місці в реальний час в історії. Цей Чоловік, який довів Своє божественне походження знаменнями, які Він чинив, і пророцтвами, які Він сповнив, помер на римському хресті, був похований в єврейській гробниці і воскрес для нашого виправдання. Ісус - справжній. "Блаженні ті, які не бачили, а повірили!” (Івана 20:29).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи існує Ісус Христос?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries