settings icon
share icon
Запитання

Чи живий Ісус? Що означає, що Ісус живий?

Відповідь


Він ходив по землі понад дві тисячі років тому. Ми чуємо про Його розп'яття і Його вчення. У Великдень ми відзначаємо Його воскресіння. Але саме тут деякі люди замислюються. Чи означає це, що Ісус живий? Як людина, яку публічно стратили, могла воскреснути з мертвих? Історія надає неспростовні докази того, що Ісус Христос з Назарету жив, але чи живий Він сьогодні? Християни поклоняються, співають і моляться Ісусу так, ніби Він живий. Чи не помиляються вони, роблячи це? В якому сенсі Ісус "живий"?

Як люди, обмежені матеріальним світом, ми часто розуміємо, що життя безпосередньо пов'язане з тілесністю - людина жива, якщо живе її тіло. Але життя простягається глибше. Духовна сфера настільки ж реальна, як і фізична. Послання до Филип'ян 2:5-11 пояснює, що Христос був живий, як єдиний з Богом, ще до того, як була створена земля (пор. Івана 1:1-3). Вічний Син Божий завжди був живий. Ісус ніколи не був неживим, навіть коли Його тіло лежало в гробі.

Ісус часто говорив про життя поза матеріальним світом (Івана 10:10). Він обіцяв вічне життя кожному, хто повірить у Нього (Івана 3:16-18). Він пояснював, що Царство, яке Він прийшов встановити, не від світу цього (Івана 18:36).

Коли Бог створив першу людину, Він “вдихнув у її ніздрі дихання життя, – і стала людина душею живою" (Буття 2:7, УБТ). Це життя походить від Бога, Який є вічним. Бог вдихнув у людину власне життя, і саме тому людське життя не схоже на життя рослин і тварин. Люди мають дух, призначений жити вічно, так само, як і Бог живе вічно. Тіло помре, але навіть воно воскресне. Коли Ісус помер на хресті, Його тіло дійсно померло і було поховане, але Його дух був в іншому місці, живий і здоровий. Він передав Свій дух в руки Отця (Луки 23:46).

Коли Бог воскресив Ісуса з мертвих, Його дух з'єднався з Його тілом, яке тепер було прославленим тілом (Филип'ян 3:21). Павло писав, що понад п'ятсот людей бачили Ісуса після Його воскресіння (1 Коринтян 15:6). Новий Завіт був написаний очевидцями, які на власні очі бачили, що Ісус дійсно живий і перебуває у плоті.

Ісус і сьогодні живий. Він воскрес тілесно з мертвих і вознісся тілесно на небо. Дії 1 розповідає про те, як через сорок днів після воскресіння учні Ісуса були з Ним, коли Він раптом почав підніматися в повітря. Вони здивовано дивилися, як Він продовжував підніматися і зник з поля зору (Дії 1:9-11). Ісус передбачив, що Він повернеться до Отця, і це саме те, що Він зробив (Івана 14:1-2; Івана 20:17).

Ісус живий на небі з Богом, ангелами та всіма, хто повірив у Нього для спасіння (2 Коринтян 5:8). Він сидить праворуч Отця (Колосян 3:1), "вище від небес" (Ефесян 4:10). "Тому, будучи завжди живим, Він може завжди спасати" Своїх послідовників на землі (Євреїв 7:25). І Він обіцяв повернутися знову (Івана 14:1-2).

Як дух Ісуса ніколи не вмирав, так і наш дух не помре (Івана 11:25-26). Ми будемо жити десь вічно. Від того, як ми відреагуємо на Божу пропозицію спасіння, залежить наша доля (Івана 3:16-18). Ісус сказав Своїм послідовникам: "Я живу, і ви будете жити" (Івана 14:19). На цій великій надії ми можемо будувати своє життя, знаючи, що, як і наш Господь Ісус, ми можемо померти, але смерть - це не кінець.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи живий Ісус? Що означає, що Ісус живий?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries