settings icon
share icon
Запитання

Що означає втілення Христа?

Відповідь


Боговтілення - це термін, який використовується богословами для позначення того, що Ісус, Син Божий, прийняв людську плоть. Це схоже на іпостасну єдність. Різниця полягає в тому, що іпостасна єдність пояснює, як дві природи Ісуса поєдналися, а Боговтілення більш конкретно підтверджує Його людську сутність.

Слово “втілення” означає "акт становлення плоті". В Івана 1:14 написано: "І Слово стало тілом, і перебувало між нами" (УБТ).

Біблійні свідчення про людську природу Ісуса є дуже широкими. Євангелія повідомляють про людські потреби Ісуса, включаючи сон (Луки 8:23), їжу (Матвія 4:2; 21:18) і фізичний захист (Матвія 2:13-15; Івана 10:39). Іншими ознаками Його людської природи є те, що Він пітнів (Луки 22:43-44) і стікав кров'ю (Івана 19:34). Ісус також висловлював емоції, включаючи радість (Івана 15:11), смуток (Матвія 26:37) і гнів (Марка 3:5). За життя Ісус називав Себе людиною (Івана 8:40), і після воскресіння Його людська природа все мала місце (Дії 2:22).

Але метою втілення було не куштування їжі чи відчуття скорботи. Син Божий прийшов у плоті, щоб стати Спасителем людства. Для цього потрібно було народитися "під Законом" (Гал. 4:4). Всі ми не змогли виконати Божий Закон. Христос прийшов у плоті, під Законом, щоб виконати Закон від нашого імені (Матвія 5:17; Галатів 4:5).

По-друге, Спасителю необхідно було пролити Свою кров для прощення гріхів (Євр. 9:22). Кровна жертва, звичайно, вимагає тіла з плоті і крові. І це був Божий план Боговтілення: "Тому, входячи у світ, Він каже: Жертв і приношень Ти не схотів, але Ти підготував Мені тіло" (Євреїв 10:5). Без втілення Христос не міг би по-справжньому померти, і хрест не мав би сенсу.

Бог зробив неймовірну справу, пославши Свого Єдинородного Сина у світ і дарувавши нам спасіння, на яке ми не заслуговуємо. Прославляємо Господа за ту мить, коли "Слово стало тілом”. Тепер ми відкуплені "дорогоцінною кров’ю Христа, як непорочного й чистого Агнця" (1 Петра 1:19).

Ісус був одночасно і людиною, і Богом. Будь ласка, прочитайте також нашу статтю про божественність Ісуса.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає втілення Христа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries