settings icon
share icon
Запитання

Як довго жив Ісус?

Відповідь


Біблія ніде не говорить точно, як довго Ісус жив на землі. Більшість наших думок про Його вік ґрунтується на припущеннях.

Вік, коли священик міг розпочати публічне служіння, становив 30 років. Відповідно, Ісус розпочав Своє публічне служіння, коли Він “мав років зо тридцять" (Луки 3:23, УБТ). Це - єдина згадка, яку ми маємо щодо віку Ісуса. При оцінці того, як довго жив Ісус, одна з проблем полягає в тому, що Євангелія ніколи не дають (і не претендують на те, щоб дати) вичерпний звіт про всю діяльність Ісуса. Однак є біблійні свідчення, що Ісус святкував щонайменше три різні Пасхи під час Свого публічного служіння. Можливо, Він святкував більше Пасх, про які ми не знаємо, але, якщо їх було принаймні три, то Його публічне служіння тривало від 2 до 3 років. Якщо взяти за основу “років зо тридцять”, коли Він почав публічне служіння, і додати ще "близько” трьох років служіння, то вийде вік близько 33-36 років.

Виходячи з інших дат і подій, ми знаємо, що Ісус не міг виконувати публічне служіння довше, ніж кілька років. За словами історика Йосипа Флавія, первосвященик Каяфа, який очолив змову про розп'яття Ісуса, був на посаді до 36 року нашої ери, а Пілат правив Юдеєю з 26 по 36/37 рік нашої ери, тому розп'яття повинно було відбутися до 36 року нашої ери. Якщо Ісус народився між 6 і 4 роками до н.е., що також є загальноприйнятим, виходячи з дати смерті Ірода Великого, то максимальний проміжок часу життя Ісуса був би між 6 роком до н.е. і 36 роком н.е. Це означає, що на момент розп'яття Ісусу було 41 рік, тобто це найбільший можливий вік. Отже, відповідь на питання про те, як довго жив Ісус, знаходиться десь між 32 і 41 роками, але найкращим припущенням і найбільш поширеним є 36 років.

Коли ми говоримо про вік Ісуса, завжди важливо підкреслити, що 32-41 рік Його життя - це лише час, який наш Господь провів на землі. Син Божий не мав початку; Його народження від діви Марії було просто входженням в людський рід. Він є вічним Богом і вже існував "на початку" (Ів. 1:1). Так само Він живий сьогодні, сидячи праворуч Отця (Євреїв 7:25) і буде жити вічно (Об'явлення 1:18).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як довго жив Ісус?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries