settings icon
share icon
Запитання

Як Ісус був повністю Богом і повністю людиною?

Відповідь


В основі христології лежить вчення про те, що Ісус був не просто людиною, але й повною мірою Богом. Ця концепція, відома як іпостасна єдність, розкриває подвійну природу Ісуса, яка виходить за звичайні межі людського існування.

Термін "іпостасна єдність" виражає подвійну природу Ісуса як повністю Бога і повністю людини. У 451 році н.е. Халкідонський собор сформулював цю віру, ствердивши, що Ісус має дві різні природи - божественну і людську - об'єднані в одній особі без плутанини, змін, поділу чи відокремлення. Це поєднання залишається незбагненною таємницею, яка виходить за межі людського розуміння.

Новий Завіт представляє Ісуса як історичну особу, яка народилася у Вифлеємі (Матвія 2:1) і виросла в Назареті (Матвія 2:23). Він пережив весь спектр людського існування: фізичні обмеження, емоції та спокуси. Ісус відчував голод (Матвія 21:18), спрагу (Івана 4:7), втому (Івана 4:6) і смуток (Марка 14:34; Івана 11:35). Він також виявляв співчуття до нужденних (Матвія 9:36) і пережив біль зради (Луки 22:1-23). У Своїй людяності Ісус є досконалим представником того, що означає бути людиною (Римлянам 5:18-19).

Хоча Ісус є повністю людиною, Він також повністю божественний. Він говорив про Свою божественну владу (Матвія 28:18), прощав гріхи (Марка 2:5-12), творив чудеса (Івана 2:1-11) і приймав поклоніння (Матвія 21:9). Новий Завіт описує Його як вічне Слово Боже, що стало плоттю (Івана 1:1, 14) і дає Йому титул “Емануїл", що означає "з нами Бог" (Матвія 1:23). Твердження "Я і Отець - одне" (Івана 10:30) підтверджує божественну природу Ісуса, яка включає в себе всемогутність (Євреїв 1:1-4), всезнання (Івана 2:25) і досконалість (2 Коринтян 5:21).

Втілення має величезне богословське значення для віруючих. Оскільки Ісус має подвійну природу, Він може служити досконалим посередником між Богом і людством (1 Тимофія 2:5). Як повноцінний Бог, Він володіє божественною владою відкупити людство від гріха (Матвія 20:28), перемогти смерть (Івана 11:25) і примирити нас з Богом (Колосян 1:19-20). Як людина, Він ототожнює себе з нашою боротьбою і співчуває нашим слабкостям (Євреїв 4:15). Важливо, що Він є жертовним агнцем за наші гріхи. (Івана 1:29), і Своїм життям, смертю і воскресінням Він забезпечив спасіння для всіх, хто вірить в Нього (Євреїв 7:27).

В особі Ісуса ми є свідками найповнішого вираження Божого характеру і природи (Євр. 1:3). Своїм життям і вченням Ісус відкрив серце Бога - серце, "повне благодаті та істини" (Івана 1:14). Його божественна природа надала авторитету Його вченню (Матвія 7:29), а Його людська природа зробила це вчення зрозумілим і застосовним до нашого життя.

Зрештою, парадокс Ісуса, який є повністю Богом і повністю людиною, закликає нас до глибшої віри в Божу мудрість. Він нагадує нам, що Божі шляхи вищі за наші шляхи, а Його думки вищі за наші думки (Ісаї 55:9). Таким чином, ми запрошені прийняти таємницю і чудо того, ким є Ісус, а не намагатися звести Його до простої людини, пророка, морального вчителя чи далекого Бога.

Роздумуючи над подвійною природою Ісуса, станьмо перед Ним зі смиренням і благоговінням. Подякуймо за неймовірну любов, яка спонукала Бога стати людиною. В Ісусі ми знаходимо досконале об'явлення Божої природи і найповніше втілення Його любові. Продовжуймо досліджувати, роздумувати і відзначати божественну таємницю Боголюдини, таємницю, яка продовжує захоплювати серця, розбурхувати уяву і перетворювати життя.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як Ісус був повністю Богом і повністю людиною?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries