settings icon
share icon
Запитання

Чому Ісус сказав: "Боже Мій, Боже Мій, чому Ти Мене покинув?”

Відповідь


"' А о дев’ятій годині Ісус скрикнув гучним голосом, кажучи: Елі, Елі, лема савахтані? Тобто: Боже Мій, Боже Мій, чому Ти Мене покинув?" (Мт. 27:46, УБТ). Цей вигук є виконанням Псалма 22:1, однією з багатьох паралелей між цим псалмом і конкретними подіями розп'яття. Важко зрозуміти, в якому сенсі Ісус був "покинутий" Богом. Безсумнівно, що Бог схвалив Його дії. Безсумнівно, що Ісус був невинний. Він не зробив нічого такого, щоб втратити Божу прихильність. Як Божий Син - святий, безневинний, непорочний і слухняний - Бог все ще любив Його. У жодному з цих сенсів Бог не міг Його покинути.

Пророк Ісая так говорить про Месію: "Але ж Він поніс на Собі наші недуги, взяв на Себе наші страждання, тоді як ми вважали, що Він покараний, побитий і принижений Богом. Він же був зранений за наші гріхи, був катований за наші провини. Завдяки перенесеному Ним стражданню, нам подаровано мир, – Його ранами ми оздоровлені!" (Ісаї 53:4-5). Ісус відкупив нас від прокляття Закону, ставши прокляттям за нас (Гал. 3:13). Він став жертвою за гріх і помер замість нас, щоб наблизити нас до Бога. Це, безсумнівно, посилило Його страждання і частково стало причиною того, що Ісус вигукнув: "Боже Мій, Боже Мій, чому Ти Мене покинув?". Це був прояв Божої ненависті до гріха, який Ісус незбагненним чином пережив у ту страшну годину. Страждання, які Він перетерпів, були через нас, і це ті страждання, через які ми можемо врятуватися від вічної смерті.

У ті жахливі хвилини, коли злим людям було дозволено робити з Ісусом все, що вони хотіли, наш Господь висловив Своє почуття покинутості. Бог поклав гріхи світу на Свого Сина, і Ісус на деякий час відчув спустошеність від того, що не відчував присутності Отця. Саме в цей час Бог “Того, Хто не знав гріха, Він зробив за нас гріхом, щоб ми в Ньому стали Божою праведністю" (2 Коринтян 5:21).

Існує ще одна можлива причина, чому Ісус вигукнув: "Боже Мій, Боже Мій, чому Ти Мене покинув?". Можливо, Ісус мав намір, цитуючи Псалом 22:1, вказати Своїм слухачам на цей псалом. Коли вони читали Псалом 22, вони, без сумніву, побачили би багато виконаних пророцтв, включених в цю пісню Давида. Навіть переживаючи хресні муки, Ісус навчав натовп і ще раз доводив, що Він - Месія, який виконав Писання.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Ісус сказав: "Боже Мій, Боже Мій, чому Ти Мене покинув?”
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries