settings icon
share icon
Запитання

Чи молиться Ісус за нас?

Відповідь


Молитва - це акт спілкування з Богом. Ми знаємо, що молитва була важливою частиною життя Ісуса під час Його перебування на землі (Луки 6:12; Марка 14:32; Матвія 26:36). Він проводив багато часу наодинці зі Своїм Отцем. Здебільшого ми можемо лише здогадуватися про те, про що Він молився, але є кілька місць у Новому Завіті, які точно говорять нам про те, про що Він молився. У Матвія 19:13 Він молився за малих дітей. У Луки 22:32 Він говорить нам, що молився про те, щоб віра Петра залишалася сильною. А в Івана 17, у первосвященицькій молитві Ісуса, Він молився за Своїх послідовників і "за тих, хто повірить у Мене через їхнє слово" (вірш 20, УБТ). Це про нас! Тепер, коли Ісус вознісся на небо, Він все ще молиться за нас. Його служіння від нашого імені триває (Євр. 7:25).

Ісус - наш "Заступник перед Отцем" (1 Івана 2:1). Заступники стоять на місці тих, хто не може говорити за себе. Ісус, як наш Заступник, стоїть на нашому місці перед Отцем і заступається за нас. Заступництво Ісуса неодмінно буде ефективним, адже Він є тим, про кого Отець сказав: "Це є Син Мій Улюблений, Якого Я вподобав" (Мт. 3:17). Молитви Ісуса за нас постійні, і вони досконалі.

У нас є Заступник у Христі, але у нас є і обвинувач: сатана, який звинувачує нас вдень і вночі (Об'явлення 12:10; Захарія 3:1). Наш смертельний ворог викриває наші гріхи перед Богом, насміхаючись і ображаючи тих, кого Ісус викупив для Себе. Але в Римлянам 8:33-34 сказано, що нам не потрібно турбуватися про це, тому що Ісус, наш Заступник, сильніший: "Хто буде звинувачувати Божих обранців? Бог – Той, Хто оправдує! А хто судитиме? Ісус Христос, Який помер і воскрес, Який по правиці Бога, – Він і заступається за нас!".

В Ів. 17 Ісус молиться за Своїх послідовників, і з цієї молитви ми можемо дізнатися про те, про що Ісус може молитися зараз. Ісус молиться за нас, щоб ми робили і були такими:

- пізнавати Бога і Його Сина, Ісуса Христа (вірш 3)

- бути захищеними від відступництва (вірш 11)

- бути однодушними, як Отець і Син (вірш 11)

- сповнюватися Його радістю (вірш 13)

- берегти себе від лукавого (вірш 15)

- освячуватися через Боже Слово (вірш 17)

- залишатися єдиними у Христі впродовж поколінь (вірші 20-21)

- щоб наша любов несла звістку Христа світові (вірш 23)

- приєднатися до Нього на небі на віки вічні (вірш 24)

- відчувати таку ж любов одне до одного, яку мають Отець і Син (вірш 26)

Послання до Євреїв 4:14-16 описує Ісуса як нашого великого Первосвященика. Завдяки Його заступництву за нас ми маємо доступ до самого Отця: "Тому, маючи великого Первосвященика, Який пройшов небеса, – Ісуса, Божого Сина, – тримаймося визнання. Адже маємо не Такого Первосвященика, Який не може співчувати нашим слабкостям, але Який подібно до нас був випробуваний у всьому, за винятком гріха. Тому приступаймо сміливо до престолу благодаті, щоб одержати милість і знайти благодать для своєчасної допомоги". Незважаючи на те, з чим ми можемо зіткнутися в цьому житті, ми можемо жити з упевненістю, що, якщо ми належимо Ісусу, Він завжди молитиметься за нас.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи молиться Ісус за нас?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries