settings icon
share icon
Запитання

Чи говорив Ісус, що Він Бог?

Відповідь


Це правда, що Ісус ніколи не говорив точних слів "Я є Бог". Однак Він стверджував, що є Богом, у різний спосіб, і ті, хто Його слухав, точно знали, що Він говорив. Наприклад, в Івана 10:30 Ісус сказав: "Я і Отець – Ми одне!" (УБТ). Юдеї, які чули це твердження, добре знали, що Він стверджує, що є Богом, про що свідчить їхня реакція: "І знову юдеї взялися за каміння, щоб Його каменувати" (Ів. 10:31). Коли Він запитав їх, чому вони намагаються побити Його камінням, вони відповіли: “за богозневагу, за те, що Ти, будучи людиною, робиш Себе Богом!" (Івана 10:33). За богозневагу карали побиттям камінням (Левит 24:16), а юдеї прямо звинувачували Ісуса в тому, що Він називає Себе Богом.

Ісус зробив ще одну заяву, стверджуючи, що Він є Бог, коли сказав: "Та Ісус їм сказав: Істинно, істинно кажу вам: Перш ніж був Авраам, – Я є!" (Івана 8:58). Євреї, почувши Його, чітко зрозуміли, що Він стверджує, що існував до них і, більше того, що Він є Яхве, великим "Я Є" з Виходу 3:14. І цього разу вони намагалися побити Його камінням за богозневагу.

Євангеліє від Івана починається з твердження про божественність Ісуса: "На початку було Слово, і Слово було в Бога, і Слово було Бог" (Івана 1:1). У 14-му вірші Іван ідентифікує Слово: "І Слово стало тілом, і перебувало між нами, і ми побачили славу Його, – славу як Єдинородного від Отця, повного благодаті й істини". Іван стверджує, що Слово (Ісус) є Богом, і Він залишив небо, щоб прийти на землю в образі людини, щоб жити з людьми і являти славу Бога Отця.

Учні Ісуса виразно чули, як Він проголошував Свою божественність. Після воскресіння Ісуса Хома, учень, який сумнівався, нарешті зрозумів божественність Ісуса, сказавши до Нього: "Господь мій і Бог мій”! (Івана 20:28). Якби Ісус не був Господом і Богом, Він би виправив Хому, але Він цього не зробив; Хома говорив правду. Побачивши Ісуса, що ходив по воді, учні поклонилися Йому (Матвія 14:33). Коли Він з'явився їм після воскресіння, вони припали до Його ніг і поклонилися Йому (Матвія 28:9). Учні добре знали про покарання за богозневагу, передбачене Законом Мойсея, але вони поклонялися Йому як Богу, і Ісус прийняв їхнє поклоніння. Ісус ніколи не докоряв людям за поклоніння Йому, приймаючи їхнє поклоніння як добре і правильне.

Божественність Ісуса визнається в усьому Новому Завіті. Павло з нетерпінням очікував "блаженної надії і появи слави великого Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа" (Тит. 2:13) і заохочував нас робити те саме. І Павло, і Іван заявляли, що Ісус створив всесвіт (Івана 1:3; Колосян 1:16-17), але в Бутті 1:1 чітко сказано, що Бог створив небо і землю. Це може означати лише те, що Ісус є Богом. Навіть Бог Отець називав Ісуса Богом: "А до Сина: Боже, Твій престол навіки‑віків, і скіпетр Твого Царства – це скіпетр справедливості" (Євреїв 1:8, цитуючи Псалом 45:6).

Чи говорив Ісус, що Він Бог? Так, багатьма способами, в тому числі застосовуючи до Себе імена та атрибути Бога. Він ясно дав зрозуміти, що Він - втілений Бог, довівши це Своїми словами, Своїми чудесами і, нарешті, Своїм воскресінням з мертвих. Ті, хто спочатку сумнівалися, але потім остаточно переконалися в Його божественності, зрозуміли, чому Він повинен був померти на хресті. Якби Він був звичайною людиною, Його смерті вистачило б лише на те, щоб заплатити за власні гріхи, але оскільки Він був Богом у плоті, Його жертва була безмежною і святою, здатною заплатити за всі гріхи світу.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи говорив Ісус, що Він Бог?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries