settings icon
share icon
Запитання

Чи вживав Ісус вино/алкоголь?

Відповідь


Існує лише одна група людей, яким Біблія прямо наказує ніколи не вживати вино/алкоголь, - це назореї (Числа 6:1-4). Ісус не був назореєм; Він був "назарянином", уродженцем міста Назарет (Луки 18:37). Ісус ніколи не давав обітниці назорейства.

Перше чудо Христа з перетворення води на вино на весіллі в Кані майже напевно було пов'язане з ферментованим напоєм. Згідно з єврейською весільною традицією, на весіллі завжди подавали переброджене вино; якби Ісус подав лише виноградний сік, господар бенкету напевно поскаржився б. Натомість він сказав, що вино було краще, ніж те, що подавали раніше; це, очевидно, було “добре” вино (Івана 2:10-11).

Грецьке слово “нап’ються” в Івана 2:10 - “метуо”, що означає "бути п'яним або сп'янілим”. Це те саме слово, яке використовується в Діях 2:15, де Петро захищає апостолів від звинувачень у пияцтві. Свідчення господаря бенкету свідчить про те, що вино, яке зробив Христос, було здатне сп'янити.

Звичайно, те, що Ісус перетворив воду на вино, не доводить, що Він пив вино на весіллі, але для Нього це було б цілком нормально. Але це доводить, що Ісус не засуджує вживання вина так само, як Він не засуджує вживання хліба. Грішні люди зловживають тим, що не є гріховним по своїй суті. Хліб і вино не гріховні, але обжерливість і пияцтво гріховні (Приповісті 23:2; Ефесян 5:18).

В Євангелії від Луки 7:33-34 Ісус сказав: "Прийшов Іван Хреститель, який не їсть хліба і не п’є вина, а ви кажете: Він біса має. Прийшов Син Людський, Який їсть і п’є, а ви кажете: Цей Чоловік ненажера і п’яниця, приятель митників і грішників" (УБТ). У вірші 33 Ісус протиставляє заповідь Івана Хрестителя "не пити вина" Своїй власній практиці. Далі Ісус говорить, що релігійні лідери звинуватили Його (неправдиво) в тому, що Він був п'яницею. Ісус ніколи не був п'яницею, так само як і ненажерою. Він жив абсолютно безгрішним життям (1 Петра 2:22); однак текст у Луки 7 переконливо свідчить про те, що Ісус дійсно вживав алкогольне вино.

Святкування Пасхи також зазвичай включало в себе ферментоване вино. Писання використовує термін "плід виноградний” (Матвія 26:27-29; Марка 14:23-25; Луки 22:17-18). Звичайно, Христос брав участь у питті з пасхальної чаші (Марка 14:23).

Всі християни погодяться, що пияцтво - це гріх, і сам Христос застерігає від нього (Луки 12:45). Однак біблійний погляд на вино полягає в тому, що воно дається для насолоди (Псалом 104:14-15). У таких текстах, як Приповісті 20:1, є багато застережень проти зловживання алкоголем, тому що грішні люди більш схильні зловживати вином, ніж вживати його в помірних кількостях. Тим, хто намагається використати ймовірне вживання Ісусом вина, щоб виправдати своє пияцтво, слід прислухатися до застереження в Луки 12:45. Християни, які хочуть дотримуватися біблійного погляду на вживання вина, повинні або пити помірковано, ніколи не доходити до сп'яніння, або повністю утримуватися від нього.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи вживав Ісус вино/алкоголь?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries