settings icon
share icon
Запитання

Чи хрестив Ісус?

Відповідь


У Біблії не записано, щоб Ісус когось хрестив. Є кілька віршів, які, здається, вказують на те, що Ісус хрестив людей, але коли ми порівнюємо різні тексти Писання, ми приходимо до висновку, що Ісус особисто нікого не хрестив.

Можливість того, що Ісус хрестив, згадується в Матвія 3:14, де Іван Хреститель каже Ісусові: "Це мені потрібно від Тебе хреститися, а Ти йдеш до мене?" (УБТ). Сама по собі заява Івана могла б означати, що Ісус мав звичку хрестити людей у воді. Але контекст свідчить про інше: раніше Іван сказав: "Отже, я хрещу вас водою на покаяння, а Той, Хто прийде після мене, сильніший за мене … Він вас хреститиме Духом Святим і вогнем" (Матвія 3:11). Іван відрізняв своє хрещення (водою) від хрещення Господа (Святим Духом). Коли Іван говорив про свою потребу бути охрещеним Ісусом, він, природно, мав на увазі свою потребу у Святому Дусі.

Два вірші в Євангелії від Івана 3, здається, говорять про те, що Ісус дійсно хрестив: В Ів. 3:22 сказано, що "Ісус з учнями прийшов в Юдею і там перебував з ними та хрестив". А в Ів. 3:26 про дії Ісуса повідомляється Іванові: "Равві, Той, Хто був з тобою на тому боці Йордану, про Кого ти засвідчив, хрестить і всі йдуть до Нього!".

Але в наступному розділі Іван пояснює, що відбувалося: "Як тільки Ісус дізнався, що фарисеї почули, що Він збирає та хрестить більше учнів, ніж Іван, – хоч Сам Ісус не хрестив, а лише Його учні" (Івана 4:1-2). Отже, Ісус "хрестив" в тому сенсі, що учні робили це за Його вказівкою і під Його владою. Іван, після кількох згадок про хрещення Ісуса, пояснює, що Він особисто нікого не хрестив.

Оскільки Ісус наглядав за роботою Своїх учнів з хрещення, можна з повним правом сказати, що Він сам хрестив. У повсякденній мові ми часто описуємо роботу, виконану через підлеглого, як власну роботу. Так, можна сказати, що керівник служби газонокосіння косить тридцять газонів на тиждень, хоча сам він не косить жодного з них - фактично косять його працівники. А про короля можна сказати, що він вторгається в іншу країну, хоча сам король ніколи не покидає свого палацу.

Чи можливо, що Ісус хрестив людей в інших випадках, не описаних у Писанні? Так, така можливість існує. Але, виходячи з Івана 4:1-2, це здається малоймовірним. Правдоподібним поясненням того, чому Ісус нікого не хрестив, є те, що Ісус не хотів, щоб хтось вважав себе вищим за інших віруючих на підставі того, хто його охрестив. Хтось, охрещений Ісусом, мав би спокусу заявити про це і відчувати себе трохи самовдоволеним серед тих, хто був охрещений, скажімо, Хомою або Фаддеєм. Таке горде сектантство є людською природою (див. 1 Коринтян 1:12-15). Відмовляючись хрестити когось, Ісус запобігав непотрібним розділенням.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи хрестив Ісус?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries