settings icon
share icon
Запитання

Чи створив Бог Ісуса?

Відповідь


"Син від Отця єдинородний, не сотворений, але народжений" (Афанасійський Символ віри, вірш 22). Згідно з Біблією і стародавніми символами віри християнства, Син Божий є вічним. Ніколи не було часу, коли би Він не існував. Бог не створював Ісуса.

В Івана 1:1-3 написано: "На початку було Слово, і Слово було в Бога, і Слово було Бог. Воно на початку було в Бога. Все через Нього постало, і без Нього не постало нічого з того, що постало" (УБТ). Цей уривок перегукується з фразою Буття 1:1, але він більше розкриває інформацію про Бога, Який все створив. Слово в цьому вірші стосується Сина Божого до того, як Він прийняв людську плоть і прийшов на землю. У Колосян 2:9 про Христа сказано: "Адже в Ньому тілесно перебуває вся повнота Божества". Отже, Син, якого пізніше назвуть Ісусом, вже існував у формі Бога, члена триєдиного Божества. Він не був створений, тому що Бог не був створений.

Послання до Филип'ян 2:6-8 описує те, що сталося, коли Ісус прийшов на землю: "Він, маючи Божу природу, не вважав посяганням бути рівним Богові, але понизив Самого Себе, прийнявши образ раба, постав у подобі людини і з вигляду був як людина; Він упокорив Себе, був слухняним аж до смерті, й до смерті хресної"

Коли Син прийшов на землю, Він прийняв людську природу і людське тіло. Його тіло було "приготоване" для Нього, щоб принести досконалу жертву за гріх (Євреїв 10:5). Святий Дух осяяв діву, і вона зачала (Луки 1:26-38). Ісус народився на світ. У знак смирення Ісус відклав убік Свої права і привілеї як Бог і прийняв на себе обмеження і слабкості немовляти. Христос, Який існував до Боговтілення, не був створений, і Його божественна природа залишилася недоторканою; зміна в той конкретний момент людської історії полягала в тому, що вічний Син Божий прийняв людську плоть. Він вже існував як Бог, але Він упокорив Себе, щоб стати людиною. З цього моменту нестворений Син є воістину Богом і воістину людиною.

Ісус мав бути повністю людиною, щоб понести покарання за наші гріхи (2 Коринтян 5:21). Він жив життям, яким живемо ми, але без гріха (Євреїв 4:15). Він жив у повній гармонії зі Своїм Небесним Отцем (Івана 8:29) і в повній залежності від Святого Духа (Луки 4:14; Івана 14:10). Жодна створена істота не змогла б понести тягар гріхів світу. Всі жертовні тварини, які використовувалися до Христа, були лише символами прийдешнього Агнця Божого, який візьме на себе гріх світу (Івана 1:29). Тільки Сам Бог міг відповідати вимогам прийнятної заміни, і Ісус є Богом. Тим, хто вірить у Нього, гарантоване вічне життя (Івана 3:16-18; 6:37; 10:28).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи створив Бог Ісуса?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries