settings icon
share icon
Запитання

Чи є я “сторожем” свого брата?

Відповідь


Фраза "сторож брата мого" зустрічається в контексті історії про Каїна та Авеля в Бутті 4:1-9. Після того, як Господь Бог вигнав Адама і Єву з Едемського саду за непослух, Каїн убив свого брата Авеля через заздрість до того, що Бог визнав жертву Авеля прийнятною, а жертву Каїна відкинув. Після вбивства Господь, добре знаючи, що сталося, запитав Каїна, де Авель. Каїн відповів: "Не знаю, хіба я сторож мого брата?" (Сучасний переклад УБТ).

У цій нахабній брехні є зерно правди, незважаючи на похмуру відповідь Каїна Богові, Який його створив. Хоча ніхто не є абсолютним "сторожем" для інших, тобто ми не відповідаємо за безпеку кожного, коли нас немає поруч, кожна людина є сторожем свого брата в тому сенсі, що ми не повинні вчиняти насильницьких дій проти нього або дозволяти іншим це робити, якщо ми можемо цьому запобігти. Такого роду "охорона” - це те, чого Бог справедливо вимагає від кожного, виходячи з міркувань справедливості та любові. Але відповідь Каїна свідчить про повну відсутність будь-якого почуття до іншої людини - не кажучи вже про відсутність братерської любові - і про переважну присутність егоїзму, який вбиває прихильність і породжує ненависть.

Тож чи повинні християни бути сторожами для інших християн? Так, у двох сенсах. По-перше, ми не повинні чинити насильства один проти одного. Сюди входить насильство язика у вигляді пліток і "сварок, заздрощів, обурення, суперництва, обмов, пліток, пихи, безладдя" (2 Кор. 12:20). По-друге, ми повинні виявляти братерську любов до наших братів і сестер у Христі з лагідним серцем і смиренним розумом (1 Петра 3:8). Таким чином ми “стережемо” тих, за кого Христос віддав своє життя.

Одним із золотих розділів Біблії є 1 Коринтян 13. У цій чудовій частині Писання міститься нагадування для нас, що любов навіть більша за віру і надію. Розділ 13 слідує за поясненням Павла про те, що Тіло Христове (Церква) подібне до людського тіла і складається з багатьох членів, кожен з яких важливий для функціонування і благополуччя Тіла. У Новому Завіті нас постійно заохочують любити одне одного (Євреїв 13:1; Римлян 12:10; 1 Солунян 4:9). Іноді любов повинна виправляти, застерігати або докоряти (2 Солунян 3:13-15; Матвія 18:15). Однак виправлення завжди повинно здійснюватися в дусі любові з метою примирення.

Апостол Павло писав до церкви в Солуні: "Просимо вас, брати: шануйте тих, хто працює між вами, наставлені над вами в Господі, й тих, хто напоумлює вас; виявляйте до них велику любов за їхню працю. Майте мир між собою. Просимо вас, брати: напоумляйте тих, хто порушує порядок, підбадьорюйте малодушних, захищайте немічних, будьте терпеливими до всіх. Стережіться, щоб ніхто нікому не віддавав злом за зло, але завжди дбайте про добро один для одного і для всіх" (1 Солунян 5:12-15).

Отже, як християни ми повинні бути “сторожами наших братів”. Як писав Павло: "Тому дбаймо про мир і про те, що служить для збудування одне одного" (Римлянам 14:19).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи є я “сторожем” свого брата?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries