settings icon
share icon
Запитання

Що означає те, що Ісус є Альфа і Омега?

Відповідь


Ісус назвав себе "Альфа і Омега" в Об’явленні 1:8; 21:6 і 22:13. Альфа і омега - це перша і остання букви грецького алфавіту. Серед юдейських рабинів було звичним використовувати першу та останню букви єврейського алфавіту для позначення всієї сутності чогось, від початку до кінця. Ісус як початок і кінець всього вказує лише на істинного Бога. Таке твердження про вічність могло застосовуватись тільки до Бога. Це видно особливо в Об’явленні 22:13, де Ісус стверджує, що він є "Альфа і Омега, Перший і Останній, Початок і Кінець" (Сучасний переклад УБТ).

Одним із значень того, що Ісус є "Альфа і Омега", є те, що Він був на початку всіх речей і буде на кінці. Це еквівалентно тому, що Він завжди існував і завжди буде існувати. Саме Ісус як друга особа Трійці дав існування всьому творінню: "Все через Нього постало, і без Нього не постало нічого з того, що постало" (Івана 1:3), і його друге пришестя буде початком кінця творіння, як ми його знаємо (2 Петра 3:10). Як Бог у плоті Він немає початку, і Він не матиме кінця відносно часу.

Друге значення Ісуса як "Альфа і Омега" полягає в тому, що ця фраза визначає його як Бога Старого Завіту. Ісая приписує цей аспект природи Ісуса як частину Трійці в кількох місцях. "Я, Господь, перший, і буду останнім (41:4). "Я є перший, Я і останній, і, крім Мене, немає Бога!” (44:6). “Я є перший, і також Я - останній!” (48:12). Це - чіткі вказівки на вічну природу Божества.

Христос як Альфа і Омега є перший та останній у багатьох аспектах. Він є “Проводирем і Вершителем” нашої віри (Євреїв 12:2), що означає, що Він починає її і проводить до завершення. Він є сукупністю, сумою та сутністю Писань, як Закону, так і Євангелія (Івана 1:1, 14). Він є втіленням Закону (Матвія 5:17), і Він є основою спасіння благодаттю через віру, не нашими вчинками (Ефесян 2:8-9). Він знайдений у першому вірші Буття і в останньому вірші Об’явлення. Він - перший і останній, все в усьому спасіння, від виправдання перед Богом до остаточного освячення Його народу.

Ісус є Альфа і Омега, перший і останній, початок і кінець. Таке твердження міг зробити лише Бог у плоті. Лише Ісус Христос є Богом у плоті.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає те, що Ісус є Альфа і Омега?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries