settings icon
share icon
Запитання

Чи є Єшуа Гамашіах правильним єврейським ім'ям/титулом Ісуса Христа?

Відповідь


Єшуа Гамашіах означає "Ісус Месія". Ім'я Ісус - це грецька форма єврейського імені “Єшуа”, яке є скороченою формою імені “Єгошуа”. Від цього єврейського слова походять також імена Ісус Навин (Ісуса Навина 5:15) або Гошея (Числа 13:8; Второзаконня 32:44). Це ім'я означає "порятунок" і зустрічається в Старому Завіті більш ніж часто. Це ім'я, від якого походить грецьке слово "Ієсус", яке ми вимовляємо як "Ісус".

За словами месіанського єврейського дослідника д-ра Майкла Брауна, "Оригінальне єврейсько-арамейське ім'я Ісуса - “yeshuˈa”, яке є скороченням від “yehōshuˈa”, так само, як Майк є скороченням від Майкл. Ім'я “yeshuˈa” зустрічається в єврейському Писанні 27 разів, в основному, коли йдеться про первосвященика після вавилонського вигнання, якого називали як “yehōshuˈa” (див., наприклад, Захарія 3:3), так і частіше “yeshuˈa” (див., наприклад, Ездра 3:2). Отже, ім'я Єшуа не було незвичним; насправді, в Старому Завіті це ім'я носили аж п'ять різних чоловіків. І саме так це ім'я стало "Ісус" в сучасній мові" (Brown, Michael L. "What Is the Original Hebrew Name for Jesus? І чи правда, що ім'я Ісус насправді є язичницьким спотворенням імені Зевс?" Запитайте доктора Брауна. 3 січня 2013 року. Веб. Грудень 27, 2016).

Єврейський термін "Машіах" (або "Месія" українською мовою; "Крістос" або "Христос" грецькою мовою) означає "помазаник" і відноситься до людини, яка була виділена для служіння Ягве. У Старому Завіті Божих месій помазували оливою, щоб символізувати присутність і владу Святого Духа (Левит 4:3; 1 Царів 12:14; 2 Царів 19:21). Бог обіцяв Ізраїлю остаточного Машіаха, або Месію, і дав понад 300 пророцтв про цього Помазаника, щоб люди впізнали Його, коли Він прийде (Ісаї 53:1; Псалом 22:27; 10:1-4; Даниїла 9:25; 7:13). Ісус виконав кожне з них, тим самим заслуживши для єврейського народу титул Ієшуа Гамашіах.

Однак Ісус прийшов у світ, щоб запропонувати спасіння і прощення кожному, хто покличе Його ім'я (Івана 3:16-18; Дії 2:21). Навколо Його престолу на віки вічні будуть люди з "кожного народу, племені та язика" (Об'явлення 7:9). Бог не ображається на наші мови або наші відмінності. У Біблії Яхве навіть називав Себе різними іменами, оскільки по-різному поводився з людьми (Вихід 3:14; Ісая 48:12; Об'явлення 1:8). Ісус називав Себе "Сином Людським" (Матвія 26:24; Луки 22:22), а інші називали Його "Учителем" (Матвія 8:19) і рабином (Івана 1:49). Він ніколи не виправляв ці звернення або використання месіанського титулу, якщо людина приходила до Нього з вірою.

Тому ім'я, яким ми називаємо Сина Божого, коли приходимо до Нього з вірою, виявляється, не має для Нього ніякого значення. Він чує наші серця, незалежно від того, що говорять наші вуста (Луки 9:47). За словами доктора Брауна, "Не соромтеся використовувати ім'я Ісус! Це правильний спосіб вимовляти Його ім'я - так само, як Майкл правильно вимовляється як єврейське ім'я “мі-ха-ель”, а Мойсей правильно вимовляється як єврейське ім'я “мо-шех”. Моліться в ім'я Ісуса, поклоняйтеся в ім'я Ісуса і свідчіть в ім'я Ісуса. А для тих, хто хоче мати відношення до єврейства нашого Месії, звертайтеся до нього його оригінальним ім'ям Єшуа - не Яхшуа і не Яхушуа - пам'ятаючи, що сила імені не в його вимові, а в Особі, до Якої воно відноситься, – нашого Господа, Відкупителя і Царя" (там же).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є Єшуа Гамашіах правильним єврейським ім'ям/титулом Ісуса Христа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries