settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Ісус - наш Дивовижний Порадник (Ісаї 9:5)?

Відповідь


Коли Ісая писав своє пророцтво про прихід “Дивовижного Порадника" (Ісаї 9:5), він спонукав Ізраїль пам'ятати, що їхній Месія справді прийде, щоб встановити Своє Царство (Ісаї 9:6). Ісая писав майже за 800 років до Різдва Христового. Цей період історії був неспокійним, оскільки ассирійці нападали і забирали людей у полон. Пророцтво Ісаї дало Божому народові надію, якої він так відчайдушно потребував: народиться Немовля, яке виконає Давидовий Заповіт і носитиме титули “Дивовижний Порадник, сильний Бог, Отець вічності, Владика миру" (УБТ). Цим Немовлям був Христос; пророцтво досягне свого завершення під час другого пришестя Христа.

Те, що Ісая називає Месію “Дивовижним Порадником", вказує на характер цього прийдешнього Царя. Слово “дивовижний” в цьому уривку буквально означає "незбагненний". Це слово набагато вагоміше, ніж те, яке ми використовуємо у звичайній розмові сьогодні - ми говоримо, що речі “дивовижні”, якщо вони приємні, милі або хоча б трохи подобаються. Ісус дивовижний у тому сенсі, що вражає уяву. Те саме слово “дивовижний” використовується в Книзі Суддів 13:18, коли Маноах, батько Самсона, запитав Господа (під час богоявлення), яке Його ім'я. Ангел Господній відповів: "Навіщо ти питаєш про моє ім’я? Воно є дивовижним". Іншими словами: "Навіщо ти питаєш про Моє ім'я, якщо воно не піддається твоєму розумінню?"

Ісус демонстрував Свою дивовижність різними способами, перебуваючи на землі, починаючи з Його зачаття в лоні діви (Матвія 1:23). Він показав, що Він "дивовижний" у Своїй силі зцілювати (Матвія 4:23), Своєму дивовижному вченні (Марка 1:22), Своєму досконалому житті (Євреїв 4:15) і Своєму воскресінні з мертвих (Марка 16:6). Ісус навчав багатьом дивовижним речам, які суперечать інтуїції людського розуму: "Блаженні ті, що плачуть" (Матвія 5:4). "Радійте і веселіться" в переслідуваннях (Матвія 5:11-12). "Любіть ворогів ваших; добро робіть тим, які ненавидять вас" (Луки 6:27). Дивовижний вид Ісуса викликає благоговіння і перевершує будь-який інший вид, бо Він досконалий у всьому (Матвія 5:48).

Друга частина титулу Месії - це слово "порадник". У стародавньому Ізраїлі порадником уявляли мудрого царя, такого як Соломон, який дає настанови своєму народові (1 Царств 4:34; Михея 4:9). Ісая знову використовує це слово в Ісаї 28:29, щоб описати Господа: "І це також походить від Господа Саваота, – Він чудовий Порадник, неосяжний у мудрості!". Ісус - мудрий порадник. “…і не мав потреби, щоби хтось свідчив про людину, адже Сам знав, що було в людині" (Івана 2:25). Він здатний давати ґрунтовні поради Своєму народові, тому що Він має таку кваліфікацію, якої не має жоден людський радник. У Христі "заховані всі скарби мудрості та знання" (Кол. 2:3), включаючи знання всієї людської природи (Пс. 139:1-2). Ісус завжди знає, через що ми проходимо, і Він завжди знає правильний курс дій (Євр. 4:15-16).

Позиція Христа як нашого Дивовижного Порадника означає, що ми можемо довіряти Йому, що Він вислухає наші проблеми і направить нас у правильному напрямку (Приповістей 3:6). Ми можемо бути впевнені, що Він слухає, тому що Він сказав нам молитися Йому про наші турботи (Филип'ян 4:6; Якова 1:5). Ми можемо бути впевнені, що Він дбає про наші інтереси, тому що Він любить нас (1 Івана 4:19). І Його любов настільки широка і глибока (і дивовижна), що ми не можемо повністю її зрозуміти (Римлянам 5:8).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Ісус - наш Дивовижний Порадник (Ісаї 9:5)?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries