settings icon
share icon
Запитання

Що таке пасхальний агнець? Як Ісус став нашим пасхальним Агнцем?

Відповідь


Пасхальне ягня було твариною, яку Бог наказав ізраїльтянам принести в жертву в Єгипті тієї ночі, коли Бог винищив первістків у кожному домі (Вих. 12:29). Це була остання кара, яку Бог послав на фараона, і вона привела до того, що фараон відпустив ізраїльтян з рабства (Вих. 11:1). Після тієї фатальної ночі Бог наказав ізраїльтянам відзначати свято Пасхи як вічну пам'ять (Вих. 12:14).

Бог наказав кожній родині ізраїльського народу вибрати однорічне ягня без вад (Вих. 12:5; пор. Левит 22:20-21). Глава сім'ї повинен був зарізати ягня в сутінках, стежачи за тим, щоб жодна кістка не була зламана, і змастити кров'ю ягняти верхню і бокову частину одвірка будинку. Агнець мав бути засмажений і з'їдений (Вих. 12:7-8). Бог також дав конкретні вказівки, як ізраїльтяни повинні були їсти ягня: "стан ваш має бути підперезаний, взуття – на ваших ногах, а посохи – у ваших руках" (Вих. 12:11, УБТ). Іншими словами, вони повинні були бути готові до подорожі.

Бог сказав, що коли Він побачить кров ягняти на одвірку будинку, то "пройде повз" цей дім і не впустить туди "губителя" (Вих. 12:23). У кожному домі, де не буде крові ягняти, первісток буде вбитий тієї ж ночі (Вих. 12:12-13).

Новий Завіт встановлює зв'язок між цим прототипом пасхального агнця і досконалим пасхальним Агнцем, Ісусом Христом (1 Коринтян 5:7). Пророк Іван Хреститель визнав Ісуса "Агнцем Божим" (Івана 1:29), а апостол Петро пов'язує агнця без вад (Вихід 12:5) з Христом, якого він називає “непорочним і чистим Агнцем" (1 Петра 1:19). Ісус має право називатися “непорочним”, тому що Його життя було повністю вільне від гріха (Євр. 4:15). В Об'явленні апостол Іван бачить Ісуса як "Агнця, наче заколеного" (Об'явлення 5:6). Ісус був розіп'ятий під час святкування Пасхи (Марка 14:12).

Біблія говорить, що віруючі символічно нанесли жертовну кров Христа на свої серця і таким чином уникли вічної смерті (Євреїв 9:12, 14). Подібно до того, як кров пасхального ягняти змусила “губителя” оминути кожну сім'ю, кров Христа змушує Божий суд оминути грішників і дарує життя віруючим (Римлянам 6:23).

Як перша Пасха ознаменувала звільнення євреїв з єгипетського рабства, так і смерть Христа знаменує наше звільнення від рабства гріха (Римлянам 8:2). Як перша Пасха повинна була відзначатися як щорічне свято, так і християни повинні пам'ятати про смерть Господа в причасті до Його Другого пришестя (1 Коринтян 11:26).

Старозавітне пасхальне ягня, хоча і було реальністю того часу, було лише передвістям кращого і остаточного пасхального Агнця, Ісуса Христа. Своїм безгрішним життям і жертовною смертю Ісус став єдиним, хто може дати людям спосіб уникнути смерті і надійну надію на вічне життя (1 Петра 1:20-21).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке пасхальний агнець? Як Ісус став нашим пасхальним Агнцем?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries