settings icon
share icon
Запитання

Як Ісус виконав значення єврейських свят?

Відповідь


Те, як Ісус виконував юдейські свята, є захоплюючим дослідженням. У єврейському Писанні єврейський пророк Амос записав, що Бог проголосив, що нічого не зробить, не відкривши це Своїм слугам, пророкам (Амоса 3:7). Від Старого Завіту до Нового, від Буття до Об'явлення, Бог відкриває картину за картиною всього Свого плану для людства, і одна з найбільш вражаючих пророчих картин змальована для нас у єврейських святах у Левит 23.

Єврейське слово "свята" (моадим) буквально означає "призначені часи". Бог ретельно спланував і організував час і послідовність кожного з цих семи свят, щоб відкрити нам особливу історію. Сім щорічних свят Ізраїлю були розподілені на сім місяців єврейського календаря, у визначений Богом час. Їх і сьогодні відзначають побожні євреї. Але як для євреїв, так і для неєвреїв, які повірили в Ісуса, єврейського Месію, ці особливі дні демонструють справу відкуплення через Божого Сина.

Перші чотири з семи свят припадають на весну (Пасха, опрісноки, Перші плоди та Седмиці), і всі вони вже сповнилися Христом у Новому Завіті. Останні три свята (Сурми, День Спокути і Кущі) припадають на короткий п'ятнадцятиденний період восени.

Багато дослідників і коментаторів Біблії вважають, що ці осінні свята ще не були виконані Ісусом. Однак "благословенна надія" (Тит. 2:13) для всіх віруючих в Ісуса Христа полягає в тому, що вони обов'язково здійсняться. Як чотири весняні свята сповнилися буквально і безпосередньо у зв'язку з першим пришестям Христа, так і ці три осінні свята, як вірять багато хто, також сповняться буквально у зв'язку з другим пришестям Господа.

Ось коротке пророче значення кожного з семи левітських свят Ізраїлю:

1) Пасха (Левит 23:5) - вказує на Месію як на пасхального агнця (1 Коринтян 5:7), кров якого буде пролита за наші гріхи. Ісус був розіп'ятий під час святкування Пасхи (Марка 14:12). Христос - “непорочний й чистий Агнець" (1 Петра 1:19), тому що Його життя було повністю вільне від гріха (Євреїв 4:15). Як перша Пасха ознаменувала звільнення євреїв з єгипетського рабства, так і смерть Христа знаменує наше звільнення від рабства гріха (Римлянам 8:2).

2) Опрісноки (Левит 23:6) - вказує на безгрішне життя Месії (оскільки закваска в Біблії є образом гріха), що зробило Його досконалою жертвою за наші гріхи. Тіло Ісуса перебувало в могилі протягом перших днів цього свята, як пшеничне зерно, яке було посаджене і чекало, щоб прорости і стати хлібом життя.

3) Перші плоди (Левит 23:10) - вказує на воскресіння Месії як на перші плоди праведників. Ісус воскрес саме в цей день, що є однією з причин, чому Павло називає Його в 1 Коринтян 15:20 “первістком з покійних”.

4) Седмиці або П'ятидесятниці (Левит 23:16) - Відбулася через п'ятдесят днів після початку свята опрісноків і вказувала на великий урожай душ і дар Святого Духа як для юдеїв, так і для язичників, які будуть приведені в Царство Боже протягом церковної епохи (див. Дії 2). Церква фактично була заснована в цей день, коли Бог вилив Свого Святого Духа і 3 000 євреїв відгукнулися на велику проповідь Петра і його перше проголошення Євангелія.

5) Сурми (Левит 23:24) - перше з осінніх свят. Багато хто вірить, що цей день вказує на Вознесіння Церкви, коли Месія Ісус з'явиться на небесах, як Він прийде за Своєю нареченою, Церквою. Вознесіння завжди асоціюється у Святому Письмі з сурмою (1 Солунян 4:13-18 та 1 Коринтян 15:52).

6) День Спокути (Левит 23:27) - Багато хто вважає, що це пророчо вказує на день Другого пришестя Ісуса, коли Він повернеться на землю. Це буде День Спокути для єврейського залишку, коли вони "поглянуть на Того, Кого прокололи", розкаються у своїх гріхах і приймуть Його як свого Месію (Захарія 12:10 і Римлянам 11:1-6, 25-36).

7) Скинії або будки (Левит 23:34) - Багато вчених вважають, що це свято вказує на обітницю Господа, що Він знову "заховається" зі Своїм народом, коли повернеться, щоб царювати над усім світом (Міхея 4:1-7).

Чи повинні християни святкувати ці левітські свята Ізраїлю сьогодні? Святкувати чи не святкувати християнину юдейські свята - це справа совісті кожного християнина. Послання до Колосян 2:16-17 говорить нам: "Тож нехай ніхто не судить вас за тим, що ви їсте чи п'єте, чи за релігійним святом, чи за святом молодика, чи за суботнім днем. Це тінь того, що має прийти, а дійсність - у Христі". Християни не зобов'язані дотримуватися іудейських свят так, як старозавітні євреї, але ми не повинні критикувати іншого віруючого, який дотримується або не дотримується цих особливих днів і свят (Римлянам 14:5).

Хоча християни не зобов'язані святкувати юдейські свята, вивчати їх корисно. Безумовно, святкування цих днів може бути корисним, якщо воно веде до більшого розуміння і вдячності за смерть і воскресіння Христа та майбутню обітницю Його пришестя. Як християни, якщо ми вирішили святкувати ці особливі дні, ми повинні поставити Христа в центр святкування, як Того, хто прийшов, щоб виконати пророче значення кожного з них.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як Ісус виконав значення єврейських свят?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries