settings icon
share icon
Запитання

Чи є Ісус зомбі?

Відповідь


Інтерес популярної культури до зомбі і зображення в ЗМІ уявного зомбі-апокаліпсису спонукали декого замислитися над духовними темами, пов'язаними з легендою про зомбі. Виникло питання: "Чи могло воскресіння Ісуса бути зомбуванням?". Іноді це питання задають недоброзичливці християнства, які взагалі відкидають воскресіння. Однак іноді це питання є щирим, особливо від тих, хто вірить у майбутній зомбі-апокаліпсис або цікавиться практиками вуду. Безумовно, існують вагомі пояснення того, чому Ісус не є зомбі.

Визначення зомбі - це "тіло мертвої людини, реанімоване, але таке, що продовжує процес розпаду". Зомбі вважається "неживим", а не повністю живим. Різні зображення зомбі прийшли до нас через піджанр зомбі в літературі і фільмах жахів. Початкова концепція була заснована на гаїтянських практиках зомбування вуду, тому деякі історії включають мертве тіло, в яке вселився демон і використовує його. В інших зображеннях зомбі душа людини фактично повертається в її тіло і змушує його знову рухатися, хоча технічно вона все ще мертва. Зовсім недавно зомбі-апокаліпсис був представлений як сучасна чума, з інфекцією, що поширюється через укус зомбі або вивільнення біохімічного чи іншого токсину, який змушує людей мутувати в сильних, енергійних і смертоносних істот.

Як ідея зомбі співвідноситься з християнською вірою у воскресіння Ісуса? Зрештою, немає ніякої схожості, головним чином тому, що те, що описує Біблія, не є реанімацією, а справжнім поверненням до життя. Коли Ісус воскрес, Його фізичне тіло стало досконалим і прославленим. Ісус живе сьогодні у Своєму воскреслому тілі, яке не тліє, не має ознак смерті і назавжди застраховане від смерті, каліцтв і хвороб. У жодному сенсі Ісус не є все ще мертвим. "І був Я мертвий, і ось Я живий навіки‑віків" (Об'явлення 1:18, УБТ).

Воскресле тіло Ісуса буде досконалим на віки вічні, і ті, хто прийме Ісуса як свого Спасителя, також отримають досконалі тіла воскресіння. "Ми будемо подібні до Нього" (1 Івана 3:2).

Отже, ні - Ісус не є зомбі. Ісус воскрес, а не просто ожив. Після воскресіння Він розмовляв зі своїми учнями, творив чудеса і всіляко доводив, що Він повністю живий.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи є Ісус зомбі?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries