settings icon
share icon
Запитання

Що означає те, що Ісус їсть з грішниками?

Відповідь


Незабаром після того, як Ісус покликав Матвія слідувати за Ним, "багато митників і грішників сиділи з Ісусом та з Його учнями" в домі Матвія (Мк. 2:15, УБТ). Матвій був митником, а ці "грішники" були його друзями та знайомими, які тепер проводили час з Ісусом. Матвій хотів познайомити людей зі свого соціального кола з Ісусом. Книжники і фарисеї, які зневажали митників, нарікали, але дії Ісуса, Який проводив час з грішниками, повністю відповідали Його місії шукати і спасати загиблих (Луки 19:10).

За часів Ісуса рабини та інші духовні лідери користувалися широкою повагою і були у великій пошані в єврейському суспільстві. На фарисеїв рівнялися майже всі. Вони суворо дотримувалися Закону, охороняли традиції і були зразком благочестя. Займаючи високе становище, вони уникали тих, кого вважали "грішниками" - тих, хто не дотримувався їхньої системи правил. Фарисеї та інші релігійні лідери часів Ісуса точно не стали б спілкуватися з митниками, які були знані за казнокрадство та співпрацю з ненависними римлянами.

Ісус вирішив їсти з грішниками, тому що їм потрібно було знати, що покаяння і прощення доступні. Зі зростанням служіння Ісуса зростала і Його популярність серед соціальних вигнанців суспільства. Коли Матвій став частиною Його найближчого оточення, Ісус, природно, мав більше контактів з вигнанцями суспільства. Проводити час з митниками і грішниками було цілком природно, адже Він "прийшов кликати не праведників, а грішників" (Марка 2:17). Якщо Ісус хотів досягти загублених, Він повинен був мати з ними якийсь контакт. Він пішов туди, де була потреба, бо “лікаря потребують не здорові, а хворі" (Луки 5:31).

Сидячи на бенкеті у Матвія, Ісус порушив суспільні табу і засудив фарисейську законницьку систему досягнення праведності. Той факт, що Ісус їв з грішниками, свідчить про те, що Він дивився не лише на культуру, але й на людські серця. Якщо фарисеї нехтували людьми через їхню поведінку в минулому, то Ісус бачив їхні духовні потреби.

Протягом усього свого служіння Ісус простягав руку допомоги тим, хто її потребував. Він розмовляв із зневаженою самарянкою, що дивувало навіть Його учнів (Івана 4:27). Він прощає аморальну жінку в Євангелії від Луки 7, допомагає сирофінікійці в Євангелії від Марка 7, торкається прокаженого в Євангелії від Луки 5, входить в дім Закхея і обідає з ним в Євангелії від Луки 19. Знову і знову Ісус торкався недоторканих і любив нелюбимих.

Ісус прийшов, щоб врятувати грішників. Традиції, культурні заборони і обурення оточуючих не мають значення, коли на кону стоїть вічна доля душі. "Адже не послав Бог Свого Сина у світ, щоб судити світ, але щоби через Нього спасти світ" (Івана 3:17).

Ісус бачив людей, а не лише їхні ярлики. Він співчував і прагнув задовольнити потреби оточуючих. Ділячись Словом Божим, Ісус їв з грішниками і проводив з ними час. Бачачи все це, грішники, без сумніву, відчували натхнення пізнати Його ближче. Вони визнавали Ісуса праведником, Божою людиною - чудеса, які Він творив, свідчили про це - і бачили Його співчуття та щирість.

Ісус не дозволяв соціальному статусу чи культурним нормам диктувати Його стосунки з людьми. Як Добрий Пастир Він шукав загублених овець, де б вони не заблукали. Коли Матвій влаштував звану вечерю, Ісус прийняв запрошення. Це була чудова нагода поділитися доброю новиною про Царство з тими, хто найбільше потребував почути (див. Матвія 4:23). Його критикували за Його дії самовпевнені законники того часу, але критика не зупинила Його.

На відміну від фарисеїв, Ісус не вимагав від людей змінитися, перш ніж прийти до Нього. Він шукав їх, зустрічався з ними там, де вони були, і дарував їм благодать у їхніх обставинах. Зміна прийшла б до тих, хто прийняв Христа, але вона прийшла б зсередини. Божа доброта приводить грішників до покаяння (Римлянам 2:4), а Ісус був сповнений доброти.

Ісус показав нам, що ми не повинні дозволяти культурним нормам диктувати нам, кого євангелізувати. Хворим потрібен лікар. Загубленим вівцям потрібен пастир. Чи молимося ми до Господа жнив, щоб Він послав робітників на поле (Луки 10:2)? Чи готові ми йти самі?

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Що означає те, що Ісус їсть з грішниками?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries