settings icon
share icon
Запитання

Чи говорив Ісус мовами?

Відповідь


Біблія не дає жодних доказів того, що Ісус говорив мовами. Сьогодні багато хто сприймає "мови" як якусь незрозумілу, надприродну форму мовлення. З біблійної точки зору дар говоріння мовами виникає тоді, коли хтось говорить мовою, якої не знає, щоб повчати того, хто говорить цією мовою (1 Коринтян 14:6).

Якби Христос збирався говорити мовами, було б логічно, щоб Він зробив це під час хрещення, коли "Дух, як голуб, сходив на Нього" (Марка 1:10, УБТ). Ми знаємо, що через кілька хвилин після хрещення Ісуса Отець говорив з небес словами, які всі могли зрозуміти (вірш 11), але у нас немає жодних записів про те, що Ісус говорив мовами в цьому або будь-якому іншому випадку.

Багато прихильників сьогоднішнього руху говоріння мовами припускають, що Ісус, напевно, говорив різними мовами. Щоб підкріпити свою точку зору, вони посилаються на такі уривки, як Марка 7:34, в якому Ісус, "звернувши погляд до неба, зітхнув", і Марка 8:12, коли Ісус говорив, “зітхнувши Своїм духом". Однак зітхання - це не те саме, що надприродний дар мов. Кожен може зітхнути з будь-якої причини, але це не є доказом сили Духа.

Ми знаємо, що Ісус говорив арамейською, найпоширенішою мовою, якою розмовляли в Ізраїлі в той час (див. Марка 5:41 та Дії 26:14). Швидше за все, Він також володів івритом і грецькою, оскільки обидві ці мови також використовувалися. Але чи говорив Ісус коли-небудь з надприродною силою іншою мовою, Біблія не говорить.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи говорив Ісус мовами?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries