settings icon
share icon
Запитання

Які основи вчення Ісуса Христа?

Відповідь


Основи вчення Ісуса глибокі, але досить прості, щоб їх могла зрозуміти дитина; вони духовні, але мають відношення до повсякденного життя. В основному Ісус вчив, що Він є виконанням месіанського пророцтва, що Бог вимагає більшого, ніж зовнішнє дотримання правил, що спасіння приходить до тих, хто вірить у Христа, а на невіруючих і нерозкаяних чекає суд.

Ісус Христос навчав, що кожен потребує спасіння і що становище людини в житті не має ніякого відношення до її цінності для Бога; Христос прийшов, щоб спасти людей з усіх верств суспільства. Минулі гріхи також не впливають на здатність людини отримати прощення, і Ісус заохочував Своїх послідовників прощати інших так само (Матвія 18:21-35; Луки 7:47). Закхей був багатим митником, якого, безсумнівно, всі зневажали в його рідному місті (Луки 19:7), але Ісус проводив з ним час. Ісус сказав: "Сьогодні завітало спасіння до цього дому" (Луки 19:9, УБТ). Чому це сталося? Закхей довірився Ісусові, про що свідчить те, що він розкаявся у своїх минулих гріхах і пообіцяв жити життям милосердя (Луки 19:8). "Син Людський прийшов знайти та спасти те, що загинуло!", - сказав Ісус критично налаштованим спостерігачам (Луки 19:10). Йому було байдуже, хто ця людина: багатий чи бідний, чоловік чи жінка, жебрак чи цар. Кожному потрібно народитися знову (Івана 3:3).

Ісус також навчав, що шлях до Бога лежить через віру, а не через добрі справи. Він хвалив віру (Луки 7:9) і кидав виклик тим, хто покладався на свої справи (Матвія 7:22-28). Багатий молодий правитель якось запитав Ісуса: "Учителю добрий, що маю робити, аби успадкувати вічне життя?" (Марка 10:17). Ісус відповів запитанням: "Чому називаєш Мене добрим? Ніхто не є добрим, один лише Бог" (Мк. 10:18). Христос не заперечував Свого божества чи власної доброти, але Він знав, що цей юнак не визнає Ісуса Месією. Своїм запитанням Ісус вказував на те, що все, що, на думку цієї людини, робить когось "добрим", є хибним, бо ніхто не може зробити нічого, щоб зробити себе достатньо добрим, щоб успадкувати вічне життя (Івана 14:6). Юдейські релігійні лідери часів Христа поділяли точку зору молодого правителя, навчаючи, що дотримання Закону Божого може зробити людину прийнятною перед Богом. І сьогодні десятки людей помилково вважають, що їхнього "доброго" життя і "добрих" вчинків буде достатньо для того, щоб потрапити на небо.

Ісус сказав цьому молодому багатому чоловікові, що він повинен віддати все своє багатство і слідувати за Ним (Марка 10:21). Ісус сказав це не тому, що благодійність робить людину праведною, а тому, що Він знав, що богом цього юнака були гроші. Юнак лише думав, що дотримується Закону, але жадібність стала його погибеллю. Він відвернувся від Ісуса в смутку, бо "мав велике багатство” (Мк. 10:22). Христос навчав, що тільки Він один є джерелом вічного життя. Якщо хтось хоче успадкувати вічне життя, він повинен слідувати за Христом і поклонятися Йому одному (Івана 6:45-51; 8:31; 10:27; 15:4, 14).

В основі вчення Ісуса лежить Блага звістка про прихід Царства Божого. Царство згадується в Євангеліях більше п'ятдесяти разів. Багато притч Ісуса були про Царство (Матвія 13:3-9; 13:24-30; 13:31-32; 13:33). Власне, Ісус сказав, що Він був посланий для того, щоб проповідувати прихід Царства Божого (Луки 4:43).

Ісус навчав, що Царство Боже почалося на землі з Його служіння. Докази були очевидні: у виконанні пророцтва сліпі прозрівали, мертві воскресали, а гріхи прощалися. Але Ісус також навчав, що є частина Царства Божого, яка ще не настала (Луки 9:27). Його Царство зростає і колись буде видиме присутнім (Луки 13:18-21). У тому, що зазвичай називають "Отче наш", Христос сказав молитися про те, щоб прийшло Боже Царство (Матвія 6:10). Ісус навчав Своїх послідовників пам'ятати про своє покликання: вони є знаряддям Божої благодаті, коли діляться Благою звісткою про прихід Христа. Чим більше людей стають підданими Царя Ісуса, тим більше Його Царство стає видимим у світі.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Які основи вчення Ісуса Христа?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries