settings icon
share icon
Запитання

Чи мав Ісус татуювання (Об'явлення 19:16)?

Відповідь


У видінні Івана про Армагеддонську битву він бачить Ісуса, який їде з неба на білому коні, ведучи війну проти злих сил звіра. Об'явлення 19:16 містить такий опис Ісуса: "І Він має на одязі й на Своєму стегні написане Ім’я: Цар над царями і Господь над володарями" (УБТ). Деякі люди, прочитавши цей вірш, дійшли висновку, що Ісус має татуювання на стегні, а отже, татуювання - це добре і доречно для всіх послідовників Христа сьогодні.

Однак Ісус був і є євреєм. Єврейський Закон застерігає: "Не робіть на своєму тілі нарізів на знак жалоби за померлим і не наколюйте на своїй шкірі написів-татуювання. Я – Господь" (Левит 19:28). Ісус, як слухняний єврей, зв'язаний законом Мойсея, не зробив би собі татуювання. Ісус прийшов на землю, щоб виконати закон Мойсея, а не порушити його (Матвія 5:17).

Що ж тоді означає, що на одежі Ісуса і на Його стегні написано "Цар над царями і Господь над володарями"?

Книга Об'явлення сповнена символізму, і опис в Об'явлення 19:16 є символічним. У цьому ж уривку сказано, що очі Ісуса "немов палаючий вогонь" (вірш 12), Його одяг просякнутий кров'ю (вірш 13), а з Його уст виходить меч (вірш 15). Очевидно, що жоден з цих описів не є буквальним; ім'я, написане на стегні Ісуса, ймовірно, також є символом. Згадка про ім'я, написане на Його одежі і на стегні, цілком може означати, що слова були написані не на Його шкірі, а на тій частині одежі, яка прикривала стегно.

У стародавні часи король або вельможа часто мав свій титул вплетеним в одяг і вигравіруваним на лезі, руків'ї або піхвах меча. Враховуючи, що піхви висіли на ремені на талії, слова на піхвах розташовувалися приблизно на рівні стегна. Це було б розумним поясненням, враховуючи, що Ісус ніколи б не порушив левітський закон, зробивши собі татуювання.

Інша можливість полягає в тому, що Христос зображений з прапором, або поясом, який простягається від плеча до стегна, і саме на цьому прапорі написано "Цар над царями і Господь над володарями".

У будь-якому випадку, не схоже, що Ісус має справжнє татуювання. Найкращий спосіб підтвердити правдивість цього питання - бути з Ісусом, коли Він повернеться, щоб вести війну проти тих, хто прийняв знак звіра. Ви можете переконатися в цьому самі. Будь ласка, прочитайте нашу статтю “Як отримати вічне життя?” і дізнайтеся, як можна врятуватися і отримати вічне життя.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи мав Ісус татуювання (Об'явлення 19:16)?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries