settings icon
share icon
Запитання

Що таке "Семінар Ісуса"?

Відповідь


"Семінар Ісуса" був започаткований "дослідником" Нового Заповіту Робертом Фанком у 1970-х роках. Це було бажання Фанка заново відкрити "історичного Ісуса", який, на його думку, був прихований за майже 2000 років християнських традицій, міфів і легенд. Семінар Ісуса був створений для вивчення біблійних Євангелій та іншої ранньохристиянської літератури, щоб дізнатися, ким насправді був Ісус і що Він насправді говорив. Семінар Ісуса складався (і досі складається) майже повністю з людей, які заперечують богонатхненність, авторитет і незмінність Біблії. На порядку денному семінару не стоїть питання про те, ким був історичний Ісус. Скоріше, метою семінару є атака на те, що Біблія ясно говорить про те, ким є Ісус і чого Він навчав.

Завершальна публікація семінару Ісуса - це праця, яка розглядає чотири біблійні Євангелія та Євангеліє від Хоми і намагається визначити, що Ісус справді говорив і чого навчав. У ній слова Ісуса з Євангелій розділені на категорії залежно від того, наскільки ймовірно, що Ісус справді їх сказав. Червоним кольором позначені слова, які Ісус, найімовірніше, говорив. Рожевим кольором позначені слова, які Ісус, можливо, говорив. Сірим кольором позначені слова, які Ісус, швидше за все, не говорив, але вони близькі до того, що Він міг би сказати. Чорним кольором позначені слова, які Ісус точно не говорив. Цікаво відзначити, що в цій роботі слів чорного кольору більше, ніж червоного, рожевого і сірого разом узятих. Майже все Євангеліє від Івана написане чорним кольором. Цікаво також, що в Євангелії від Хоми відсоток червоних і рожевих слів значно вищий, ніж в інших біблійних Євангеліях. Абсолютно смішно, навіть образливо думати, що група "вчених" сьогодні може точніше визначити, що Ісус зробив і чого не сказав, ніж автори Євангелій, які писали в тому ж столітті, в якому Ісус жив, навчав, помер і воскрес.

"Вчені" семінару Ісуса не вірять в божественність Христа, воскресіння Христа, чудеса Христа або замісну спокутну смерть Христа. Можливо, найголовніше - вони заперечують, що Святий Дух є автором усього Писання (2 Тимофія 3:16-17), що Він рухав розумом і руками всіх письменників (2 Петра 1:20-21). Оскільки семінар Ісуса не вірить в ці християнські доктрини, вони вважають все, що Ісус говорить на їх підтримку, "чорним". По суті, порядок денний семінару такий: "Я не вірю, що Ісус є Богом, тому я збираюся вилучити з Євангелій все, що свідчить про те, що Ісус говорить або навчає, що Він є Богом". Твердження, що метою семінару Ісуса є "відкриття історичного Ісуса", є неправдивим і вводить в оману. Справжня мета семінару - проповідувати про Ісуса, в якого вірять учасники семінару Ісуса, а не Ісуса з Біблії.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що таке "Семінар Ісуса"?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries