settings icon
share icon
Запитання

Чи будуть у Ісуса на небі шрами від розп'яття?

Відповідь


У Біблії не сказано, що Ісус, перебуваючи на Небесах, зберіг шрами від розп'яття. Ми не можемо бути абсолютно впевнені, але ми віримо, що у Нього все ще є шрами - єдині шрами на Небесах - на основі кількох підказок у Писанні.

Коли Ісус воскрес із мертвих, на Його воскреслому, прославленому тілі все ще були шрами. Він запросив Хому, який сумнівався у воскресінні, подивитися і відчути шрами від розп'яття: "Поклади сюди свій палець, поглянь на Мої руки, простягни свою руку і доторкнися до Мого боку, – і не будь невіруючий, але віруючий!" (Ів. 20:27, УБТ). Шрами Ісуса можна було побачити і доторкнутися до них після воскресіння.

В описі Ісуса в першій частині книги Об'явлення Іван не згадує жодних шрамів чи ран (Об'явлення 1:12-16). Звичайно, цей опис є досить символічним, підкреслюючи славу, силу і велич Ісуса. Пізніше в тій же книзі Ісус зображений як "Агнець, наче заколений" (Об'явлення 5:6). Ця картина передбачає шрами, але, знову ж таки, вона дуже символічна, і ми намагаємося не виводити деталі фізичного вигляду з такого уривка.

Якщо Ісус все ще має шрами від розп'яття на небі, то чому Він вирішив зберегти їх? Шрами, які носить наш Спаситель, символізують кілька дуже важливих речей:

По-перше, шрами є вічним свідченням Втілення Сина Божого. Дух не може мати шрамів, але "Слово стало тілом, і перебувало між нами" (Івана 1:14). Саме тоді, коли Він ходив по землі як один з нас, Він отримав шрами. І Христос залишається у тілі назавжди. Як Син не втратив Своєї божественності, коли прийшов на землю, так і Він не втратив Своєї людськості, коли повернувся на небо. Він назавжди є Богом у тілі, досконалим (і єдиним) Посередником між Богом і людиною (1 Тимофія 2:5).

По-друге, шрами показують, для чого Ісус прийшов на землю: щоб стати жертвою за нас. Як сказав Ісус, "Син Людський – прийшов Він не для того, щоби служили Йому, а щоби послужити й віддати Свою душу як викуп за багатьох!" (Матвія 20:28). Він прийшов, щоб постраждати за нас, щоб спасти нас від гріха. Він прийшов, щоб примирити нас з Небесним Отцем. Це примирення вимагало Його страждань: "Він же був зранений за наші гріхи, був катований за наші провини. Завдяки перенесеному Ним стражданню, нам подаровано мир, – Його ранами ми оздоровлені!" (Ісаї 53:5). Шрами від розп'яття Ісуса свідчать про Його жертву.

По-третє, шрами свідчать про те, що Бог любив нас, коли ми були ще грішниками. Саме гріх людства привів Ісуса на хрест. Коли Його заарештовували, Ісус сказав Своїм ворогам: "це ваш час і влада темряви" (Луки 22:53). І сам світ став темним, коли Він був на хресті (Лк. 23:44). Але так мало бути. Якби Бог чекав, поки ми якось зробимо себе праведними, ми б ніколи не пізнали спасіння. Нас не цікавила праведність, і ми не могли її досягти (Римлянам 3:10-12). Зло залишило на тілі Ісуса шрами, і ці шрами є доказом того, що "Бог виявляє Свою любов до нас тим, що Христос за нас помер, коли ми були ще грішниками" (Римлянам 5:8).

По-четверте, шрами, які Ісус досі носить на небі, свідчать про те, що Він страждав так само, як і ми в цьому світі. Він знає наш біль. Він плакав з тими, хто плакав (Івана 11:35). Він протистояв гріху аж до пролиття крові (Євр. 12:4). Він наш Первосвященик, який співчуває нашим слабкостям (Євр. 4:15).

По-п'яте, шрами означають, що смерть була переможена. Рани, які отримав Ісус, були смертельними, але Він переміг смерть. Більше того, Він дозволяє нам розділити Його перемогу. Шрами показують, що наша остаточна перемога - в Ньому. "Смерте, де твоя перемога? Де твоє, смерте, жало? … Та подяка Богові, що Він дає нам перемогу через Господа нашого Ісуса Христа" (1 Коринтян 15:55, 57).

Шрами від розп'яття, які Ісус, ймовірно, носитиме вічно, говорять про найбільшу любов у світі (Івана 15:13). Ймовірно, Ісус буде єдиним, хто матиме шрами на небі, і тоді ми побачимо видиме нагадування про Його похвалу. Без події, яка спричинила ці шрами, там не було б нікого іншого.

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Чи будуть у Ісуса на небі шрами від розп'яття?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries