settings icon
share icon
Запитання

Якщо Ісус був Богом, чому Він називав Бога "Мій Бог"?

Відповідь


Це, безумовно, заплутане питання. Все зводиться до "таємниці" Трійці. Коли Ісус був на хресті, Він цитував Псалом 22 (Матвія 27:46; Марка 15:34). Це був псалом Давида, але він також був месіанським пророцтвом. Весь псалом містить чудові передбачення Давида щодо майбутнього Месії. Отже, однією з причин, чому Ісус називав Бога "моїм Богом", було виконання пророцтва псалма.

У момент Своєї смерті на хресті Христос переживав покинутість і відчай, які стали наслідком виливу Божого гніву на гріх, який Він поніс. Це була ціна, яку Він заплатив, щоб відкупити Свою Церкву - всіх, хто коли-небудь повірить в Нього - і Він заплатив її сповна. На хресті Ісус у Своїй людській подобі добровільно віддав Свою волю Отцеві, щоб виконати завдання, заради якого Він прийшов у світ. Так само Він добровільно очистив Себе від певних аспектів Свого божества, коли прийшов на землю як людина. Якимось чином, який ми не можемо до кінця зрозуміти, Бог Отець відвернувся від Бога Сина в той момент, і Ісус помер дуже самотньою смертю.

Є й інші місця, де Він називає Бога Своїм Богом. В Івана 20:17 та Об'явлення 3:2,12 Ісус називає Бога "Моїм Богом". Чому Бог називає Себе "Мій Бог"? Це пов'язано зі стосунками Христа зі Своїм Отцем. Незважаючи на те, що Христос є вічним втіленням Самого Бога, Він все ж відрізняється від Отця. Як людина і як представник людини (Син Людський) Ісус залежав від Отця і, як і ми, просив у Отця сили, керівництва, мудрості тощо. Тому Бог Отець був Богом Ісуса. Отець є Богом Сина, але це не означає меншовартості, а лише різницю в ролях. Будь ласка, прочитайте також нашу статтю про Трійцю.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якщо Ісус був Богом, чому Він називав Бога "Мій Бог"?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries