settings icon
share icon
Запитання

Чому важливо, що Ісус воскрес із мертвих?

Відповідь


Воскресіння Ісуса Христа є однією з основ, на яких побудоване християнство (1 Коринтян 15:3-4). Непорочне народження (Ісаї 7:14; Матвія 1:18, 25; Луки 1:27), божественність Христа (1 Івана 4:15, 5:5; Івана 10:30), спокута Ісуса за гріхи (Римлян 5:10-11; 2 Коринтян 5:21) і Його розп'яття - незаперечні істини, без яких християнство не могло б існувати. Воскресіння Ісуса з мертвих стало тим вінцем, який назавжди відокремлює Його від будь-якого іншого релігійного лідера, який коли-небудь жив або житиме. Жоден інший релігійний діяч в історії не пророкував власну смерть і воскресіння, а потім здійснив це.

Той факт, що Ісус воскрес із мертвих, важливий, тому що це стало виконанням пророцтва. Ісус пророкував про Своє воскресіння (Марка 8:31), так само як і Старий Завіт (Псалом 16:10-11; Ісая 53:12). Римське правління принесло розп'яття як особливо огидну форму смертної кари. Багато людей було розіп'ято за свої злочини і за образу кесаря. Тому факти розп'яття і поховання Ісуса не обов'язково є видатними, оскільки багатьох людей спіткала така ж доля. Однак тіла цих людей все ще лежать у могилах. Гріб Ісуса порожній (Луки 24:24). Якби Ісус ніколи не воскрес із мертвих, то не було б жодної переконливої причини вірити, що Він є тим, за кого себе видає. Але факт в тому, що Він воскрес, підтвердивши Своє твердження, що Він є Богом (Матвія 27:63; 28:6).

Той факт, що Ісус воскрес із мертвих, також важливий, тому що від цього залежить наше виправдання. Він “був виданий за наші переступи й воскрес для нашого оправдання" (Римлянам 4:25, УБТ). Мертвий Спаситель не може спасти, але ми маємо живого Спасителя, Який виправдовує нас і заступається за нас (див. Євр. 7:25).

Той факт, що Ісус воскрес із мертвих, є фундаментальним для нашої віри. Перше послання до Коринтян 15 містить детальне пояснення важливості воскресіння Ісуса. У вірші 14 сказано: "А якщо Христос не воскрес, тоді марна й проповідь наша, марна й віра ваша". Насправді, “якщо ж Христос не воскрес, тоді віра ваша марна: ви все ще у гріхах ваших" (вірш 17), а віруючі, які померли, “загинули” (вірш 18).

Ісус воскрес із мертвих, і Павло представляє цю подію як єдину, що дає нам надію в цьому житті. Христос був першим, хто назавжди воскрес із мертвих (1 Коринтян 15:20), розчистивши шлях до майбутнього воскресіння для всіх, хто вірить (вірші 22-23). Твердження Ісуса про те, що Він має владу дарувати вічне життя, заслуговує на довіру, оскільки Він Сам переміг смерть (Римлянам 8:11; Івана 3:16-18; 10:28).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому важливо, що Ісус воскрес із мертвих?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries