settings icon
share icon
Запитання

Як смерть Ісуса могла бути справжньою жертвою, якщо Він знав, що воскресне?

Відповідь


Християнство вчить, що Бог, прийнявши людську подобу, принизив Себе до того, що був принижений і вбитий Своїм власним творінням. Ця жертовна смерть відкрила шлях до спасіння для всіх і кожного, хто довіряє Ісусу Христу. Христос пішов на смерть свідомо (Марка 8:31), з повним розумінням того, що Він буде страждати на хресті і що Він воскресне з мертвих (Луки 24:46). Оскільки Ісус знав кінцевий результат, дехто запитує, чи була це справжня жертва. Чи була смерть Ісуса на хресті справді жертовною, якщо Ісус знав, що гарантовано воскресне з мертвих?

Ті, хто сумнівається, що смерть Ісуса була справжньою жертвою, не розуміють, що сталося на хресті. Жертва Христа полягала не лише в тому, щоб припинити життя Його людського тіла. Насправді те, що сталося на хресті, означало більше, ніж зупинка серцебиття. Жертва Христа також полягала в Його душевних стражданнях (Ісаї 53) і в тому, що всемогутнього, досконалого Бога мучили і принижували Його власні творіння (Филип'ян 2:6-8). У фізичних аспектах смерті і воскресіння Христа, а також у виконанні пророцтв є потужний і важливий символізм. Але жертва Христа є чимось більшим, ніж "просто" смерть і воскресіння фізичного тіла, якими б монументальними не були ці події.

Фізичне відновлення не робить попередні події менш жертовними чи травматичними. Просто знання того, що після поганого настане щось хороше, не робить це погане менш болючим. Для дитини, яка знає, що після тонзилектомії їй дадуть морозиво, це не робить операцію та її наслідки менш болісними і неприємними. Прагнучи спокою, сильна людина може дозволити хулігану плюнути в неї і кинути їжу в обличчя. Тіло та одяг можна легко відмити, але це анітрохи не змінює відчуття приниження та сорому. Ми не відкидаємо жертовність родин військових ветеранів лише тому, що їхні близькі повернулися додому. Жертви сексуального насильства можуть пережити фізичне зцілення, але це далеко не найгірша шкода, якої вони зазнали.

Сам Ісус використовував аналогію з породіллею, щоб проілюструвати страждання, яких зазнають учні після Його смерті (Івана 16:20-22). Він запевнив учнів, що їхній смуток перетвориться на радість; кінцевий результат вартий тимчасових страждань. Подібно до того, як жінка, яка народжує, більше радіє новонародженій дитині, ніж згадує про біль під час пологів, так і учні будуть зосереджені на радості Христового воскресіння, незважаючи на попередні страждання. Звичайно, як підтвердять багато матерів, радість пологів не заперечує біль і страждання, пов'язані з народженням дитини. Тільки дуже нерозумна дитина може відкинути пологовий біль матері, сказавши: "Ну і що? Ти це пережила, і в тебе є я!". Агонія матері була реальною, і ця реальність існує навіть для тих матерів, які повністю впевнені, що процес пологів закінчиться радістю і здоров'ям.

Терпіти навіть короткочасні образи, приниження і неповагу - це вже жертва сама по собі. Це справедливо, коли жертвами є обмежені, грішні люди, і жертва посилюється, коли жертвою є досконалий і безгрішний Син Божий. До емоційного болю, спричиненого несправедливістю, додається біль фізичний, який можна подолати, але не скасувати. Хрест був справді жертовним, тому що Ісус пережив його так само, як і будь-яка інша людина - навіть якщо Він не був зобов'язаний бути там і не заслуговував на це.

Коли Христос прийшов на землю, Він пережив усе, що зазвичай переживають люди. Це включало фізичні (Матвія 4:2; Івана 4:6), духовні (Євреїв 4:15) та емоційні (Матвія 26:37-39; Івана 11:33-35) аспекти людського буття. Ісус зазнав таких же фізичних і душевних страждань, як і кожен з нас, коли його бичували і розп'яли. Жорстокість Його смерті не була легкою справою; хрест не був тривіальним для Христа просто тому, що Він знав, що воскресне. Євангеліє обіцяє, що всі віруючі воскреснуть (Івана 11:24; Дії 24:15; Об'явлення 20:6). Ця обітниця не робить втрату земного життя менш значущою або жертовною (Івана 15:13).

Коли Ісус прийшов до гробу Лазаря, Він заплакав (Івана 11:35). Незважаючи на те, що Він прийшов до Витанії, знаючи, що воскресить Свого друга (Івана 11:11-15), Ісус все одно висловлював скорботу через біль і страждання, які спричинила ця ситуація. Писання говорить про те, що Бог витре наші сльози у вічності (Об'явлення 21:4), не даючи нам амнезії. Все буде виправлено (Римлянам 8:28), і все стане новим (Об'явлення 21:5), але Бог ніколи не припускає, що те, що ми переживаємо або відчуваємо на цьому шляху, не має значення. Усвідомлення того, що на нас чекає добро і відновлення, дає нам велику рішучість перед обличчям страждань (Євреїв 12:2; Филип'ян 2:8-9), але надія не зменшує біль і не відвертає травми.

Смерть Христа була спокутою за гріх, і нескінченна жертва Бога, що принизив Себе, здійснила цю спокуту. Ісус знав, що на Нього чекає - і в болю, і в славі, - але це знання не зменшило Його страждань. Він так само емоційно переживав, перебираючи варіанти (Марка 14:36), і Його тіло було так само розбите і понівечене (Псалом 22:14-18), як якщо б Він не був Боголюдиною. Людяність Ісуса відсахнулася від думки про страждання на хресті, але Він приніс Свою волю в жертву волі Отця (Луки 22:42). У будь-який момент Він міг закликати небесну допомогу, але Він пожертвував Своїми правами, щоб забезпечити нам спасіння (Матвія 26:53).

English



Повернутися на стартову українську сторінку

Як смерть Ісуса могла бути справжньою жертвою, якщо Він знав, що воскресне?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries