settings icon
share icon
Запитання

Скільки разів Ісус передбачив Свою смерть?

Відповідь


Смерть Ісуса була останньою жертвою, яка сплатила борг гріха за всіх (Євр. 9:28). Його смерть була кінцевою метою Його служіння. Насправді, Ісус передбачив Свою смерть щонайменше тричі в Синоптичних Євангеліях (від Матвія, Марка і Луки), а в Івана є ще більше пророцтв.

Вперше Ісус передбачив Свою смерть у Матвія 16:21-23, Марка 8:31-32 та Луки 9:21-22. Ісус щойно нагодував натовп і сказав, що "Людському Синові треба буде багато постраждати" (Марка 8:31, УБТ); бути відкинутим старійшинами, первосвящениками та книжниками; бути вбитим і воскреснути. Тоді Петро необачно почав докоряти Ісусові, а Христос відповів: “Іди геть від Мене, сатано!" (Мк. 8:33). Ісус знав, що Його смерть має відбутися. Це було необхідно в Божому плані спасіння світу.

Ісус передбачив Свою смерть вдруге в Матвія 17:22-23, Марка 9:30-32 і Луки 9:43-45. Це сталося незабаром після Преображення, коли Петро, Яків та Іван побачили Христа в Його небесній славі. Можливо, саме тому учні так збентежилися, коли Ісус сказав їм, що збирається померти. У цей момент вони вірили, що Його Царство вже не за горами. Незважаючи на своє нерозуміння, вони боялися запитати про роз'яснення (Марка 9:32; Луки 9:45).

Матвія 20:17-19, Марка 10:32-34 та Луки 18:31-34 описують третій раз, коли Ісус передбачив Свою смерть. Він говорив зі Своїми учнями, коли вони прямували до Єрусалиму на Пасху, і розповів їм, як Він буде висміяний, побитий, розіп'ятий, а потім воскресне. Цього разу учні також не зрозуміли слів Ісуса, бо їхній зміст був прихований від них. Незабаром вони дізнаються, що Ісус мав на увазі під подіями Страстної п’ятниці та наступних днів.

В Євангелії від Івана є ще кілька пророцтв про смерть Ісуса, але вони дещо витонченіші. Наприклад, коли Марія намастила Ісуса дорогими пахощами, а Юда запитав, чи не варто було їй продати їх для бідних, Христос відповів: "Облиш її, це вона на день Мого похорону зберегла: бідних ви завжди з собою маєте, Мене ж – не завжди маєте" (Ів. 12:7-8). Хоча це не є прямим пророцтвом, як попередні три, ця заява Ісуса ясно вказує на Його майбутню смерть і поховання. Знову ж таки, в Івана 13:33, Ісус натякає на те, що Його час короткий, коли каже учням: “Куди Я іду, ви не можете прийти". Нарешті, в Івана 14:25 Ісус говорив про те, що Він дасть Святого Духа за Своєї відсутності, що натякає на Його смерть, а також на майбутнє Церкви.

Ісус навмисно прийшов на землю, щоб померти за наші гріхи. Ісус дав Своїм учням пророцтва про Свою смерть і події, що відбудуться після неї, "щоб тоді, коли воно станеться, ви повірили" (Івана 14:29).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Скільки разів Ісус передбачив Свою смерть?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries