settings icon
share icon
Запитання

Чи має Ісус фізичне тіло на небесах?

Відповідь


Фізичне, тілесне воскресіння Ісуса є основою християнської доктрини і нашої надії на небеса. Оскільки Ісус воскрес із мертвих у фізичному тілі, кожен християнин має гарантію власного тілесного воскресіння (Івана 5:21, 28; Римлян 8:23). Зараз Ісус перебуває на небі, де Він зображений як той, хто сидить на місці влади, праворуч Бога (1 Петра 3:22). Але чи є тіло Ісуса на небі таким же, як Його тіло на землі?

У Біблії чітко сказано, що тіло Ісуса воскресло. Гробниця була порожня. Його впізнали ті, хто Його знав. Після воскресіння Ісус показав Себе всім Своїм учням, і більше п'ятиста людей були свідками Його земної, воскреслої присутності (1 Коринтян 15:4-6). У Луки 24:16, по дорозі до Емаусу, двоє учнів Ісуса не впізнали Його. Однак пізніше "відкрилися їхні очі, й вони впізнали Його" (вірш 31, УБТ). Справа не в тому, що Ісуса не можна було впізнати, а в тому, що якийсь час учні були надприродним чином стримані від того, щоб Його впізнати.

Пізніше в тій же главі Євангелія від Луки Христос пояснює Своїм учням, що Він має фізичне тіло; Він не є безтілесним духом: "Гляньте на Мої руки, на Мої ноги! Це ж Я Сам! Доторкніться до Мене – подивіться, що дух тіла й костей не має, а Я, як бачите, їх маю!" (Лк. 24:39). Провівши сорок днів зі Своїми учнями, Ісус тілесно вознісся на небо (Дії 1:9). Ісус все ще людина, і зараз Він має людське тіло на небі. Однак Його тіло відрізняється: земна людська плоть тлінна, а небесні тіла нетлінні (1 Коринтян 15:50). Ісус має фізичне тіло, але з однією відмінністю. Його воскресле тіло створене для вічності.

Перше послання до Коринтян 15:35-49 описує, яким буде тіло віруючого на небі. Наші небесні тіла будуть відрізнятися від земних типом плоті, пишнотою, силою і довголіттям. Апостол Павло також стверджує, що тіло віруючого буде образом тіла Христа (вірш 49). Павло знову обговорює цю тему у 2 Посланні до Коринтян, де порівнює земні тіла з наметами, а небесні - з небесними оселями (2 Коринтян 5:1-2). Павло каже, що коли земні намети зникнуть, християни не залишаться "нагими", тобто без тіла, в якому можна було б жити (2 Кор. 5:3). Коли нове тіло буде "одягнене", ми перейдемо від смерті до безсмертя (2 Коринтян 5:4).

Отже, ми знаємо, що християнин матиме небесне тіло, подібне до "славного тіла" Ісуса (Филип'ян 3:21). Під час Свого втілення Ісус прийняв людську плоть, а під час воскресіння Його тіло було прославлене - хоча Він зберіг шрами (Івана 20:27). Він назавжди залишиться Боголюдиною, принесеною в жертву за нас. Христос, Творець всесвіту, назавжди зійде до нашого рівня, і Він буде відомий нам на небесах у відчутній формі, яку ми можемо бачити, чути і торкатися (Об'явлення 21:3-4; 22:4).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи має Ісус фізичне тіло на небесах?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries