settings icon
share icon
Запитання

Чому Ісуса часто називають Ісусом з Назарету?

Відповідь


Ісуса називали "Ісусом з Назарету" з кількох причин. По-перше, в біблійні часи людей часто ідентифікували за їхнім місцем народження або проживання. Наприклад, чоловіка, який поніс хрест Ісуса, коли Він був уже не в змозі, назвали Симоном Киринеянином, зазначивши його ім'я та місце проживання (Луки 23:26). Це відрізняє його від усіх інших Симонів і від усіх інших мешканців Киринеї, які не мали імені Симон. Хоча Вифлеєм був місцем народження Ісуса, Назарет був місцем, де Ісус жив до початку Свого публічного служіння, і тому про Нього кажуть, що Він "з Назарету".

У Матвія 2:23 розповідається, що Йосип оселив свою сім'ю в Назареті - після повернення з Єгипту, куди він втік, щоб захистити Ісуса від Ірода, - "аби збулося сказане пророками, що Він буде названий Назарянином" (УБТ). Ці слова не зустрічаються в жодній з книг Старого Заповіту, і з'ясувати значення цього уривку було дуже складно. Більшість коментаторів сходяться на думці, що пророцтва про прийдешнього Месію полягали в тому, що Він буде смиренного походження і буде зневажений і відкинутий (Іс. 53; Пс. 22). Отже, коли Матвій каже, що пророцтва “збулися”, він має на увазі, що передбачення пророків про те, що Месія буде низького і зневаженого стану і буде відкинутий, повністю здійснилися в тому, що Він був жителем Назарету.

Словосполучення "Ісус з Назарету" вперше вживається в Біблії Пилипом, який після того, як Ісус покликав його слідувати за Ним, сказав Натанаїлу: "Ми знайшли Того, про Кого писали Мойсей у Законі й пророки, – Ісуса з Назарета, сина Йосипа!" (Івана 1:45). Називаючи Його Ісусом з Назарету, Пилип, можливо, також підкреслював смиренність Його походження. Характер людей з Назарету був таким, що їх зневажали і засуджували. Відповідь Натанаїла: "Чи може бути щось доброго з Назарета?" (Івана 1:46), здається, вказує на це. Отже, походити з Назарету або бути назарянином - це те саме, що бути зневаженим або вважатися низького роду. Месія, Який прийде спасти Свій народ, буде, "як паросток від кореня з сухої землі. Не було в Ньому ні вигляду, ні величі" (Іс. 53:2). “Він був зневажений і відкинутий людьми … від Якого люди відвертали свої обличчя; Ним гидували, і ми за ніщо вважали Його" (Ісаї 53:3).

Ісус з Назарету народився і виріс у скромних обставинах, але Його вплив на світ був більшим, ніж будь-кого, хто коли-небудь народжувався до або після нього. Він прийшов, щоб спасти “Свій народ від його гріхів" (Матвія 1:21) - подвиг, який міг здійснити ніхто інший, як втілений Бог.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чому Ісуса часто називають Ісусом з Назарету?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries