settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що ім’я Ісуса вище всякого іншого імені?

Відповідь


У Посланні до Филип'ян 2:9-11 ми читаємо, що ім’я Ісуса вище будь-яких інших імен: "Тому Бог надзвичайно звеличив Його та дав Йому Ім’я, яке вище всякого іншого імені, аби перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і земних, і підземних; і щоб кожною мовою для слави Бога Отця було визнано, що Ісус Христос – це Господь" (УБТ). Що мав на увазі Павло, коли говорив, що Бог дав Ісусові ім'я, яке вище всякого іншого імені?

У цьому уривку апостол звертається до віруючих із закликом плекати в собі смиренність. Він дає їм приклад для наслідування, а саме Ісуса Христа, Який є найвищим зразком смирення. У віршах 6-9 він говорить, що Ісус, який є Богом і завжди був Богом, не тримався міцно за Своє становище рівності з Богом. Замість цього, Ісус понизив Себе. Він залишив Своє високе становище на небесах, щоб стати смиренним, людським рабом. Він відклав Свої права і привілеї Бога, щоб жити життям смиренного служіння і послуху, аж до того, що помер страшною смертю на хресті за грішників.

В результаті самопожертви і самоприниження Ісуса Христа, Бог підніс Його на найвище місце честі. Ісус, Який низько схилився, був піднятий Отцем до Свого славного становища на небі. Ім’я, вище всякого іншого імені, - це божественне ім'я “Господь”. Це ім'я визнає абсолютне панування Ісуса Христа як божественного Царя всесвіту і дає право на поклоніння.

Для Сина Божого було смиренням стати людиною. Прийняти характер слуги було ще більш смиренним. Але Ісус пішов ще далі. Він був готовий отримати смерть через одну з найганебніших форм страти, як засуджений злочинець на хресті. Після Його приниження і послуху, Бог підніс Ісуса на Своє законне місце слави. Після переможного воскресіння Христа з мертвих Бог обдарував честю Свого смиренного і слухняного Сина, "Який, незважаючи на сором, замість належної Йому радості перетерпів хрест і сів праворуч Божого престолу" (Євреїв 12:2).

Коли Павло сказав: "аби перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і земних, і підземних" (Филип'ян 2:10), він мав на увазі, що кожне створіння у всесвіті визнає Ісуса Господом над усім творінням. Коли він сказав: "і щоб кожною мовою для слави Бога Отця було визнано, що Ісус Христос – це Господь" (вірш 11), він мав на увазі, що кожна жива істота, як на небі, так і на землі, буде вшановувати Христа. Небесні сили і демонічні сили, люди, які відкидають Христа і Його вірних у Церкві - всі будуть схилятися перед Ним (Ісаї 45:23-24). Кожен язик визнає Ісуса тим, ким Він є - Суверенним Господом всесвіту.

Вірші про те, що все творіння вшанує Ісуса Христа, не означають, що всі будуть врятовані. Навпаки, вони вказують на час, коли кожна істота визнає Його владу. Піднесений Христос, який сидить на місці честі праворуч Бога (Кол. 3:1), є Господом над усіма (Дії 10:36; Рим. 10:12). Він має найвище ім'я; Він - Володар панів і Цар царів (Об'явлення 17:14; 19:16). Він - єдиний Господь, "Ісус Христос, через Якого все, і ми через Нього" (1 Коринтян 8:6). Ісус є Господом як мертвих, так і живих (Римлянам 14:9). Він - Господь, до Якого закликає Церква (1 Коринтян 1:2). Ісус - наш Посередник (Євр. 3:1-6; 8:6; 9:15; 12:24), Заступник (Євр. 7:24-25; Рим. 8:34), Примиритель (Еф. 2:12-17; Рим. 5:1) і Той, Хто дає нам вхід до Царства Небесного (Євр. 4:1, 11; 6:19-20).

Ісус має ім’я вище всякого іншого імені, тому що Ісус Христос - Господь! Це ім'я, дане Йому Отцем, стверджує Його божественність і верховну владу.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що ім’я Ісуса вище всякого іншого імені?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries