settings icon
share icon
Запитання

Чи було в Ісуса довге волосся?

Відповідь


На багатьох художніх зображеннях ми бачимо Ісуса як європеоїдноо чоловіка з блакитними очима і довгим світло-каштановим волоссям. Важливо розуміти, що це поширене зображення, швидше за все, зовсім не відповідає тому, як виглядав Ісус. Ісус був етнічним євреєм, тому, ймовірно, мав світло- або темно-коричневу шкіру, карі очі і темно-каштанове або чорне волосся. Ісус виглядав би як типовий житель Близького Сходу. Біблія ніде не дає фізичного опису Ісуса, тому ніхто не повинен догматично ставитися до Його зовнішності. І зрештою ми повинні усвідомити, що те, як Він виглядав, не має значення. Якби це мало значення, Біблія містила б його фізичний опис.

Якщо колір Його шкіри, очей і волосся на художніх зображеннях, швидше за все, неточний, то як щодо довжини Його волосся? Чи зображення Ісуса з довгим волоссям також є неточним? Знову ж таки, не можна бути догматичним, оскільки Біблія нічого не говорить про довжину Його волосся. Але якщо Ісус виглядав як типовий чоловік з Близького Сходу 1 століття нашої ери, то художні зображення, швидше за все, невірні і щодо довжини Його волосся. Багато художніх зображень Ісуса показують Його з волоссям, яке виглядає дещо жіночно. Хоча не існувало спеціальних єврейських законів, єврейські чоловіки традиційно носили набагато коротше волосся, ніж єврейські жінки.

Існує також коментар Павла в 1 Коринтян 11:14: "Чи ж сама природа вас не вчить, що коли чоловік запускає довге волосся, це сором для нього?" (УБТ). Довжина волосся Ісуса була б такою, яка була культурно прийнятною для чоловіка. Волосся Ісуса виглядало б мужньо. Що саме це означає, є предметом дискусії. Чи могло Його волосся бути довжиною до плечей? Цілком можливо. Чи мав би Ісус стрижку "під каре" або іншу дуже коротку зачіску? Напевно, ні. Ключовим є те, що воно виглядало б по-чоловічому. І, здається, саме це має на увазі Павло в 1 Коринтян 11:3-15. Чоловіче волосся повинно виглядати мужньо. Жіноче волосся має виглядати жіночно. Що це означає, може відрізнятися в різних культурах, але принцип залишається незмінним, незалежно від культури.

Отже, чи мав Ісус довге волосся? Відповідь залежить від того, що мається на увазі під словом "довге". Чи могло воно бути довшим за типову довжину волосся сучасних чоловіків? Так. Чи було воно настільки довгим, що здавалося жіночним? Ні. Але, як і у випадку з кольором Його шкіри, очей і волосся, довжина Його волосся, зрештою, не має значення. Вона не має жодного відношення до того, що Він є Спасителем світу (Івана 1:29) і єдиним шляхом до неба (Івана 14:6).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи було в Ісуса довге волосся?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries