settings icon
share icon
Запитання

Чи мав Ісус прізвище?

Відповідь


Ми називаємо Його "Ісус", а іноді - "Ісус Христос". Дехто помилково вважає, що Ісус - це ім'я Господа, а Христос - це Його прізвище.

Реальність така, що Христос - це титул, а не ім'я. Слово "Христос" транслітерується з грецького слова, що означає "Помазаник" або "Обранець". Єврейський еквівалент є основою слова "Месія". Коли Біблія говорить "Ісус Христос", вона має на увазі, що Ісус є Обраним Богом. Це ще один спосіб сказати, що Ісус - Месія. Див. 2 Петра 1:1, Ефесян 1:1, Юди 1:1 та Об'явлення 1:1.

У Діях 18:5 ми бачимо чітке розмежування між ім'ям Ісус і титулом Христос: "Павло, захоплений Словом, свідчив юдеям, що Ісус є Христос" (УБТ). Іншими словами, предметом проповіді Павла в той час було доведення того, що Ісус був насправді Месією (Христом). Чоловік на ім'я "Ісус" виконав роль Христа, як було провіщено в Законі та Пророках.

Христос - це не прізвище чи ім'я Ісуса. У ті часи люди не мали прізвищ. Натомість їх ідентифікували іншими способами, особливо якщо вони мали поширене ім'я (а “Ісус” було поширеним ім'ям). Багатьох людей ідентифікували за іменами їхніх батьків: Левій, син Алфея (Марка 2:14), Яків, син Зеведея (Марка 3:17), Яків, син Алфея (вірш 18) і Вартимей, син Тимея (Марка 10:46) - ось приклади.

Інших людей ідентифікували за їхнім рідним містом. Ісуса часто ідентифікували таким чином. "Ісус з Назарету" було поширеним способом звертання до Нього (Марка 10:47; Луки 24:19; Івана 18:5). Серед інших, чиї імена були пов'язані з їхніми рідними містами або країнами, можна назвати Луку з Киринеї (Дії 13:1), Марію Магдалину (Матвія 27:56) та Юду Іскаріота (Матвія 10:4).

Треті відрізнялися від людей з таким самим ім'ям за допомогою прізвиськ. Наприклад, двох учнів Ісуса звали "Симон"; одному з них Ісус дав прізвисько Петро (Івана 1:42), а іншого Біблія називає "Симон Зилот" (Матвія 10:4).

Прізвище Ісуса не було Христос, але називати Його "Ісус Христос" - це один із способів ідентифікувати Його місію у світі. Він має багато титулів. Ангел сказав Марії, що Він "наречеться Сином Божим" (Луки 1:35). Ісая сказав, що Його назвуть "Емануїл" (Ісаї 7:14). Інші називали Його "Сином Давидовим" (Матвія 15:22). Яке б ім'я ми не використовували, ми знаємо, що "в нікому іншому немає спасіння, бо під небом немає іншого імені, даного людям, яким належить нам спастися!" (Дії 4:12). Ісусові було дано "Ім’я, яке вище всякого іншого імені, аби перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і земних, і підземних; і щоб кожною мовою для слави Бога Отця було визнано, що Ісус Христос – це Господь" (Филип'ян 2:9-11).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи мав Ісус прізвище?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries