settings icon
share icon
Запитання

Що сталося в останні години життя Ісуса перед Його смертю?

Відповідь


У ніч перед смертю Ісус омив ноги Своїм учням і розділив з ними пасхальну трапезу. Під час цієї трапези Ісусу відкрився Юда, як той, хто зрадить Свого Вчителя (Івана 13:1-30). На завершення трапези Ісус встановив Вечерю Господню (Матвія 26:26-29; 1 Коринтян 11:23-26). Після трапези Він повів Своїх учнів до Гетсиманського саду. Там Він відкликав Петра, Івана та Якова, наказав їм молитися, щоб не впасти у спокусу, а Сам пішов. Трійця швидко заснула.

На самоті Ісус був засмучений і пригнічений, наближаючись до смерті. Його піт стікав, як краплі крові (Луки 22:44) - Його страждання були такими, що життя практично витікало з Нього. Він просив Бога відвести від Нього прийдешні муки, але тільки якщо на те буде воля Отця (Лк. 22:42). Але не очікування бичування чи жахливі години на хресті змушували Ісуса так сумувати. Він плакав у саду від того, що мав нести на собі тягар гріха (Мт. 27:46).

Бог послав ангела, щоб укріпити Ісуса, щоб Він зміг пройти через це. Ісус попросив Петра, Якова та Івана молитися, щоб вони залишалися вірними Йому, але вони знову заснули. Три роки Ісус ділився зі Своїми учнями Своїм життям і майбутньою смертю. Тоді один з них, Юда, підійшов до Нього, привітав Його як друга і передав римським стражникам.

Наступні кілька годин були сповнені побоїв, знущань і шмагання шкіряними батогами з металевими кульками та уламками кісток. З Ісуса здерли шкіру, і кров капала з Його голови з довгих шипів у короні. Він також зазнав приниження під час численних незаконних жартівливих судів перед Анною (Івана 18:13), Каяфою та Синедріоном (Матвія 26:57-68), а також римських судів перед Понтієм Пилатом, потім Іродом, потім знову Пилатом. Пилат, який знав, що Ісус невинний, врешті-решт підкорився волі натовпу, який кричав: "Розіпни Його!", і відправив Ісуса на хрест (Луки 23:1-25).

Опинившись на хресті, Він мав вибір: спиратися своєю вагою на шипи, вбиті в Його руки, або ж відштовхуватися від шипів у ногах і мати можливість дихати. Люди, які ще тиждень тому прославляли Його, тепер насміхалися над Ним. Перед смертю Він дивився, як римські воїни ділять Його майно. Він бачив горе Своєї матері, яка дивилася на Того, про Кого ангел сказав, що Він має спасти світ. Коли воїни прийшли, щоб перебити Йому ноги (типовий спосіб прискорити смерть розп'ятого), Він був уже мертвий, бо віддав Свого духа (Івана 19:30).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що сталося в останні години життя Ісуса перед Його смертю?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries