settings icon
share icon
Запитання

Якщо Ісус - Бог, чому Він не знав, коли повернеться?

Відповідь


Говорячи про Свій другий прихід, Ісус сказав: "Про той же день і годину не знає ніхто: ані небесні ангели, ані Син, а тільки один Отець" (Матвія 24:36, УБТ; пор. Марка 13:32). Біблія чітко вчить, що Ісус є Бог (Івана 1:1, 14), і ми знаємо, що Бог всезнаючий. Тому здається дивним, що Ісус сказав, що не знає, коли Він повернеться.

Ключ до розуміння гаданої необізнаності Ісуса в цьому питанні лежить у природі Боговтілення. Коли Син Божий став людиною, Він залишився повністю Богом, але Він також прийняв справжню людську природу. Ісус зберіг усі атрибути божественності, але, ставши людиною, добровільно обмежив їх використання. Це було частиною самозречення, про яке говориться в Посланні до Филип'ян 2:6-8. Коли Христос прийшов у наш світ, Він відклав убік привілеї, які належали Йому на небесах. Замість того, щоб залишатися на Своєму небесному престолі, Ісус “понизив” Себе (Филип'ян 2:7). Він приховав Свою славу і вирішив зайняти позицію раба.

Були часи, коли Ісус публічно виявляв Свої божественні знання і силу на землі (Івана 2:25; 11:43-44). У цих випадках Ісус демонстрував Свою божественність за вказівкою Отця. В інших випадках Він не мав таких вказівок від Отця і не виявляв Свою славу. У всіх випадках Ісус підкорявся волі Отця: "Я завжди роблю те, що Йому до вподоби!", - сказав Він (Івана 8:29).

Отже, коли Ісус сказав, що не знає, коли Він повернеться, Він активно смиряв Себе і приймав вигляд раба (див. Филип'ян 2:7-8). Оскільки ніхто зі смертних не знає часу повернення Ісуса - ця інформація належить лише Отцю (Матвія 24:36) - Ісус добровільно обмежив Своє знання на цю тему. Це було частиною покори Ісуса Отцю (див. Івана 5:30; 6:38; 8:28-29) і Його місії прожити людське життя.

У деякі речі Ісус, очевидно, вирішив "відмовитися від права" бути втаємниченим під час Свого земного служіння. Однією з таких речей було знання про те, коли Він повернеться. Ісус, тепер піднесений на небесах, безсумнівно, знає все, в тому числі і час Свого другого пришестя.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якщо Ісус - Бог, чому Він не знав, коли повернеться?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries