settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Ісус - Спаситель?

Відповідь


У більшості фільмів про супергероїв герой повинен втрутитися в небезпечну ситуацію, щоб врятувати безсилу жертву. Наприкінці жертва може вигукнути, з усією силою заїждженого кліше: "Ти мій герой!". У цей момент вдячна людина визнає, що герой, можливо, з великою самопожертвою врятував її від смертельної небезпеки. Християни мають на увазі приблизно те саме, коли називають Ісуса Спасителем, але в набагато більшому масштабі. У Біблії слово "Спаситель" просто означає "той, хто рятує когось іншого". У Старому Завіті Бога часто називають Спасителем, коли Він рятує Свій народ від усіляких небезпек (Второзаконня 32:15; 1 Хронік 16:35; Псалом 18:46; 38:22). Від чого нас рятує Ісус? І для чого Він нас рятує?

Щоб зрозуміти роль Ісуса як Спасителя, ми повинні усвідомити нашу власну відчайдушну ситуацію. Люди згрішили проти Бога, повстали і добровільно відокремили себе від Бога життя (Римлян 3:23; 5:12). Гріх породжує смерть, і тому все в нашому світі зараз вмирає (Римлян 6:23; Якова 1:15). Оскільки Бог святий, Він покарає гріх, що призведе до вічної розлуки з Ним (Матвія 10:28). Без Ісуса люди безпорадно поневолені гріхом і ніколи не зможуть самостійно досягти святості (Римлянам 3:9-20). Ми народилися на дорозі з одностороннім рухом до пекла, справедливо засуджені за наші гріхи (Ефесян 2:1-3).

Саме тут вступає Ісус. Будучи Богом, Ісус досконалий і ніколи не грішив. Він прожив бездоганно праведне життя, а тому не заслуговував на смерть (2 Коринтян 5:21). Однак Він вирішив померти жахливою смертю на хресті за нас, заплативши ціну за наші гріхи (Римлян 6:23; 1 Петра 2:24; 1 Івана 2:2). Потім Він воскрес через три дні, утвердивши Свою перемогу, і незабаром Він повернеться, щоб остаточно знищити зло у світі. Завдяки Його смерті та воскресінню кожен, хто довіряє Йому, може мати вічне життя. Для людини, яка довіряє Йому, Ісус Христос стає Спасителем.

Якщо ти людина, ти потребуєш спасіння. Ісус прийшов, щоб врятувати нас. Він спасає нас від гріха, прощаючи наші гріхи (Луки 19:10; Дії 10:42-43; 1 Тимофія 1:15). Він рятує нас від праведного Божого покарання, виправдовуючи нас Своєю кров'ю (Римлянам 5:9). Він рятує нас від смерті, даруючи нам вічне життя. Він рятує нас від деградації світу, відокремлюючи, наділяючи силою і освячуючи нас (Тита 3:3-8). Він рятує нас від диявола, який обманює світ (1 Івана 3:8). З усіх цих причин і не тільки, Ісусу по праву поклоняються як Спасителю світу (Івана 4:42; 1 Івана 4:14).

Ісус не просто врятував нас від чогось, Він врятував нас для чогось. Він врятував нас для стосунків з Богом, Який нас любить (Івана 3:16-18; Римлян 5:10). Врятувавши нас від наших гріхів, Ісус зробив можливим примирення з Богом, дозволивши нам наблизитися до Бога як до нашого Небесного Отця (2 Коринтян 5:18-21; Євреїв 4:16). Його благодаттю, а не нашими справами, ми спасенні для вічного життя з Богом, поклоняючись Йому, насолоджуючись Ним і Його вічною любов’ю (Ефесян 2:5-10).

Смерть і воскресіння Ісуса роблять все це можливим, демонструючи, що Він є Спасителем світу. Але чи є Він ТВОЇМ Спасителем? Бог ясно дає зрозуміти, що ми можемо спастися, лише довірившись Його Синові (Івана 14:6). Жодна інша людина, філософія чи вчинки не можуть примирити нас з нашим святим Творцем. Коли ми підкоряємося істині Ісуса, сповідуємо свої гріхи і довіряємо Йому, ми отримуємо вічне життя, близькі стосунки з Богом і благодать, яка покриває всі наші гріхи, минулі, теперішні та майбутні. Якщо ти ще не прийняв Ісуса як свого Спасителя, прийди до Нього сьогодні. Він милостивий, незалежно від твого минулого (1 Тимофія 3:3-5). Повір у Нього і довірся Йому для спасіння. Чого ти чекаєш?

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Ісус - Спаситель?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries