settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Ісус - Господь?

Відповідь


Слово, перекладене як “Господь”, означає “пан” або той, хто має авторитет, контроль або владу над іншими, є правителем роду. За часів Ісуса це слово часто використовувалося як знак поваги до земної влади; коли прокажений назвав Ісуса "Господом" у Матвія 8:2, він висловлював повагу до Ісуса як до цілителя і вчителя (див. також Матвія 8:25 і 15:25).

Однак після воскресіння титул "Господь" стосовно Ісуса став чимось набагато більшим, ніж виразом пошани чи поваги. Проголошення "Ісус - Господь" стало способом проголошення божественності Ісуса. Це почалося з вигуку Хоми, коли Ісус з'явився учням після Свого воскресіння: "У відповідь Хома сказав Йому: Господь мій і Бог мій!" (Ів. 20:28, УБТ). Відтоді послання апостолів полягало в тому, що Ісус є Господь, що означає "Ісус є Бог". Проповідь Петра в день П'ятидесятниці містила цю тему: "Тому нехай певно знає весь дім Ізраїля, що і Господом, і Христом зробив Його Бог – Цього Ісуса, Якого ви розіп’яли!" (Дії 2:36). Пізніше, в домі Корнилія, Петро проголосив, що Ісус є "Господом усього" (Дії 10:36). Зверніть увагу, як у Римлянам 10:9 панування Ісуса пов'язане з Його воскресінням: "Якщо визнаєш своїми устами Господа Ісуса й повіриш у своєму серці, що Бог підняв Його з мертвих, то спасешся".

Твердження "Ісус - Господь" означає, що Ісус є Богом. Ісус сказав: "Дана Мені вся влада на небі й на землі" (Матвія 28:18). Він - Господь суботи (Луки 6:5). Він наш “єдиний Володар і Господь" (Юди 1:4). Він, по суті, Господь володарів (Об'явлення 17:14).

Ісус багато разів називав Себе "Господом" (наприклад, Луки 19:31; Івана 13:13). І коли ми порівнюємо Старий Завіт з Новим, ми знаходимо кілька разів, коли "Господь" (Яхве) єврейської Біблії прирівнюється апостолами до "Господа Ісуса". Наприклад, у Псалмі 34:9 сказано: "Скуштуйте й побачите, Який добрий Господь", і на цей уривок є посилання в 1 Петра 2:3, за винятком того, що там Ісус є “добрим Господом".

Дивовижно, що Господь Ісус залишив Своє високе становище на небесах і прийшов на землю, щоб врятувати нас. Своїм Втіленням Він показав нам, як виглядає справжня лагідність (див. Матвія 11:29). Незадовго до Свого арешту Ісус використав Свою силу і владу, щоб навчити нас смирення: "Отже, коли Я, Господь і Учитель, помив вам ноги, то й ви повинні мити ноги один одному" (Івана 13:14). Останні будуть першими, за словами нашого Господа (Матвія 19:30).

Кажучи "Ісус - Господь", ми зобов'язуємося слухатися Його. Ісус запитав: "Чому Мене кличете: Господи, Господи! – а не робите того, що Я кажу?" (Луки 6:46). Визнання володарювання Ісуса логічно супроводжується підпорядкуванням Його владі. Якщо Ісус - Господь, то Він володіє нами; Він має право говорити нам, що робити.

Людина, яка говорить "Ісус - Господь" з повним розумінням того, що це означає (Ісус - Бог і має найвищу владу над усім), є божественно просвітленою: “Ніхто не може сказати: Господь Ісус! – хіба тільки Духом Святим" (1 Коринтян 12:3). Віра в Господа Ісуса необхідна для спасіння (Дії 16:31).

Ісус - Господь. Це правда, незалежно від того, визнають це люди чи ні. Він більше, ніж Месія, більше, ніж Спаситель; Він - Господь усього. Колись усі підкоряться цій істині: "Тому Бог надзвичайно звеличив Його та дав Йому Ім’я, яке вище всякого іншого імені, аби перед Ім’ям Ісуса поклонилося кожне коліно – і піднебесних, і земних, і підземних; і щоб кожною мовою для слави Бога Отця було визнано, що Ісус Христос – це Господь" (Филип'ян 2:9-11).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Ісус - Господь?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries