settings icon
share icon
Запитання

Для чого Ісус заступається за нас на Небесах?

Відповідь


Говорячи про Ісуса, автор послання до Євреїв каже: "Тому, будучи завжди живим, Він може завжди спасати тих, хто приходить до Бога через Нього, аби заступатися за них" (Євр. 7:25, УБТ). Цей вірш (і подібні до нього) говорить нам про те, що хоча робота Христа по забезпеченню спасіння обраних була завершена на хресті, про що свідчить Його вигук "Звершилося!" (Івана 19:30), Його турбота про Своїх викуплених дітей ніколи не буде завершена.

Ісус не відійшов на небо після Свого земного служіння, щоб "відпочити" від ролі вічного Пастиря для Свого народу. "Коли, ще будучи ворогами, ми примирилися з Богом смертю Його Сина, тим більше, примирившись, спасемося Його життям" (Рим. 5:10). Якщо, будучи смиренним, зневаженим, вмираючим і мертвим, Він мав силу здійснити таку велику справу, як примирення нас з Богом, то наскільки більше ми можемо очікувати, що Він зможе зберегти нас тепер, коли Він живий, піднесений і тріумфуючий Відкупитель, Який воскрес і заступається за нас перед престолом (Римлянам 8:34). Очевидно, що Ісус все ще дуже активно заступається за нас на небесах.

Після того, як Ісус вознісся на небо і сів праворуч Бога Отця (Дії 1:9; Колосян 3:1), Він повернувся до слави, яку мав до Свого втілення (Івана 17:5), щоб продовжувати виконувати Свою роль Царя царів і Пана панів - Свою вічну роль другої Особи Триєдиного Бога. Поки ця стара земля продовжує "відвойовуватися" для Христа, Ісус є Заступником за християн, тобто Він є нашим великим Захисником. Саме цю роль Він виконує в даний час за тих, хто належить Йому (1 Івана 2:1). Ісус завжди заступається за нас перед Отцем, немов адвокат, який захищає нас від нашого імені.

Ісус заступається за нас, в той час як сатана (чиє ім'я означає "обвинувач") звинувачує нас, вказуючи на наші гріхи і слабкості перед Богом, так само, як він це зробив з Йовом (Йова 1:6-12). Але ці звинувачення не приймаються на Небесах, тому що подвиг Ісуса на хресті повністю сплатив наш гріховний борг; тому Бог завжди бачить у Своїх дітях досконалу праведність Ісуса. Коли Ісус помер на хресті, Його праведність (досконала святість) була приписана нам, в той час як наші гріхи були приписані Йому при Його смерті. Це великий обмін, про який говорить Павло у 2 Коринтян 5:21. Це назавжди забрало наш гріховний стан перед Богом, так що Бог може прийняти нас як безгрішних перед Ним.

Нарешті, важливо розуміти, що Ісус є єдиним людським посередником між Богом і людиною. Ніхто інший - ні Марія, ні християнські святі - не має влади заступатися за нас перед престолом Всевишнього. Жоден ангел не має такого становища. Тільки Христос є Боголюдиною, і Він є посередником і заступником між Богом і людиною. "Адже один є Бог і один Посередник між Богом та людьми – Людина Ісус Христос" (1 Тимофія 2:5).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Для чого Ісус заступається за нас на Небесах?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries