settings icon
share icon
Запитання

Чим Ісус більший за всіх інших великих людей в історії?

Відповідь


Біблія представляє Ісуса як вищого за всіх, хто жив до Нього, і всіх, хто прийде після Нього. Послання до Колосян 1 недвозначно викладає вчення про верховенство Христа в усьому (Колосян 1:18). В Ефесян 1:22 сказано: "І Він усе підкорив під Його ноги і поставив Його над усім – як Голову Церкви" (УБТ).

Ісус більший за все творіння. Як творець всього сущого Він повинен був бути таким. Ісус довів Своє верховенство над творінням, коли заспокоїв бурю (Марка 4:39), примножив хліби і рибу (Марка 8:6-9), дарував зір сліпим (Марка 8:22-25) і ходив по воді (Марка 6:48). “Все через Нього і для Нього створене" (Кол. 1:16).

Ісус більший за Авраама. Батько Авраам був і залишається однією з найшанованіших людей в історії. Одного разу, коли Ісус розмовляв з юдеями про їхній родовід, вони запитали Його: "Хіба Ти більший від нашого батька Авраама?” (Івана 8:53). Відповідь Ісуса шокувала їх: "Авраам, ваш батько, радий був би побачити Мій день – і побачив, і зрадів! … Істинно, істинно кажу вам: Перш ніж був Авраам, – Я є!" (Івана 8:56, 58).

Ісус більший за Якова. Іншим патріархом був Яків, якого Бог також назвав "Ізраїлем" (Буття 32:28). Коли Ісус розмовляв з жінкою біля криниці Якова в Самарії, Він сказав їй, що може дати їй "воду живу" (Івана 4:10). Думаючи, що Він мав на увазі якийсь інший вид колодязної води, вона запитала: "Хіба Ти більший за нашого батька Якова?” (вірш 12). Ісус відповів, протиставивши тимчасовий дар Якова Своєму вічному дару: "Кожний, хто п’є цю воду, буде спраглий знову, а хто питиме воду, яку Я йому дам, не матиме спраги повік, бо вода, яку Я йому дам, стане в ньому джерелом води, що тече в життя вічне" (вірші 13-14).

Ісус більший за Мойсея. Мабуть, немає пророка Старого Заповіту, якого б поважали більше, ніж Мойсея. Він був законодавцем, визволителем Ізраїлю і творцем чудес. Мойсей мав унікальний привілей говорити з Богом "віч-на-віч, – так, як людина спілкується зі своїм приятелем" (Вихід 33:11). Перед смертю Мойсей наказав ізраїльтянам чекати на прихід іншого пророка, який буде схожий на Мойсея: “Його будете слухатись” (Второзаконня 18:15). Ісус виконав Закон (Матвія 5:17), звільнив нас від гріха і смерті (Римлян 8:2) і, безумовно, був Творцем чудес (Дії 2:22). Послання до Євреїв 3:3 говорить, що "Він настільки гідний більшої слави, ніж Мойсей, наскільки більшу честь має будівничий, ніж дім".

Ісус більший за Давида. За часів Ісуса Месію часто називали "Сином Давида" (див. Матвія 9:27). Використання євреями цього терміну означало їхню віру, засновану на пророцтві, що Месія походитиме з роду Давида (2 Царств 7:16). У діалозі в храмі Ісус цитує Псалом 110:1, вказуючи на те, що Давид називає Месію "Господом моїм" (Матвія 22:45). Отже, Син Давида є більшим за Давида і має родовід, більший за земну лінію царської влади.

Ісус більший за Соломона. Цар Соломон не мав собі рівних у мудрості, багатстві, владі та престижі (1 Царів 10:23-24). Монархи з усього світу відвідували Єрусалим під час правління Соломона і віддавали йому шану. Проте Ісус сказав: "тут – більше від Соломона" (Матвія 12:42).

Ісус більший за Йону. Пророк Йона відіграв важливу роль в одному з найбільших відроджень в історії. Завдяки його проповіді все місто Ніневія покаялося у своїх гріхах і звернулося до Бога за милістю. Народ, сумнозвісний своїм ідолопоклонством і дикістю, смирився в Божих очах і відвернувся від язичництва. Але Ісус сказав: “тут – більше, ніж Йона” (Мт. 12:41).

Ісус більший за Івана Хрестителя. Ісус сказав, що Іван Хреститель був більший, ніж пророк і "немає більшого від Івана" (Луки 7:26, 28). Дійсно, Іван був останнім пророком старозавітної епохи, він виконав пророцтво Малахії 3:1 і виявив силу, подібну до сили Іллі (Луки 1:17). Але як Іван ставився до Ісуса? Його пророцтво показує, хто є більшим: "Слідом за мною йде сильніший за мене, Якому я не достойний, нахилившись, розв’язати ремінця Його сандалів" (Марка 1:7). Іншими словами, Іван навіть не був в одній категорії з Ісусом. Іван хрестив водою, а Ісус хрестив Святим Духом (Марка 1:8).

Ісус більший за храм. Храм в Єрусалимі був славним місцем, сповненим історії та значення (див. Матвія 24:1). Проте Ісус сказав фарисеям: "Я ж кажу вам, що тут є щось більше, ніж храм" (Матвія 12:6). Храм був місцем, де священики народу заступалися перед Богом, а служіння заступництва Ісуса набагато більше (Євреїв 8:6).

Ісус більший за суботу. Ознакою Мойсеєвого Завіту було дотримання суботи (Єзекіїля 20:12), і єврейський народ скрупульозно дотримувався цієї ознаки. Коли прийшов Ісус, Він жив під Законом (Гал. 4:4), виконував Закон (Матв. 5:17) і показав, що "Син Людський є Володарем і суботи" (Матв. 12:8).

Ісус більший за Церкву. Церква - це Божі обранці, покликані зі світу, відкуплені, виправдані, освячені та прославлені (Римлянам 8:30). Зрештою, Церква буде "славною Церквою, яка не має ні плями, ні вади, і нічого такого подібного, але щоб вона була свята й непорочна" (Ефесян 5:27). Але Христос більший. Він є Головою Церкви, яка є Його Тілом (Кол. 1:18; пор. Івана 13:16; 15:20).

Ісус вищий за ангелів. Ангели - слуги Божі, але Ісус - Єдинородний Син Божий, що сидить праворуч Величності на висоті (Євреїв 1:3, 5; Івана 3:16). Одного дня всі князівства і влади на небі і на землі вклоняться перед Христом (Филип'ян 2:10). Ісус "настільки кращий за ангелів, наскільки преславніше від них Його Ім’я, яке Він успадкував" (Євреїв 1:4).

Ім'я Ісуса величніше за всі інші імена. Ісус, досконала Людина і єдина жертва за гріх, був високо піднесений. Бог "дав Йому Ім’я, яке вище всякого іншого імені" (Филип'ян 2:9). Інші імена історії - Будда, Мухаммед, Ганді, Конфуцій, Крішна, Джозеф Сміт, Сон М'юнг Мун - бліднуть у світлі слави Ісуса Христа. Саме ім'я Ісуса ми проповідуємо до краю землі, бо тільки в Його імені можна знайти спасіння (Дії 4:12).

"Адже в Ньому тілесно перебуває вся повнота Божества" (Кол. 2:9). Як Слово Боже (Івана 1:1) Ісус є найповнішим можливим одкровенням від Бога до людини. Бог не міг би говорити більш зрозуміло.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чим Ісус більший за всіх інших великих людей в історії?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries