settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Ісус є “первородним” усього творіння?

Відповідь


У листі до церкви в Колосах апостол Павло дав інтригуючий опис Ісуса. У ньому він пояснив стосунки Христа з Богом Отцем і з творінням. Дехто стверджує, що опис Павлом Христа як первородного творіння означає, що Ісус був створений - не вічний, не Бог. Така доктрина, однак, суперечить решті Біблії. Христос не міг бути одночасно і Творцем, і створеним; в 1-му розділі Івана Він чітко названий Творцем. Давайте уважно подивимося на уривок, де Ісус названий первородним.

Колосянам 1:15-20

"Він – образ невидимого Бога, первородний усього творіння. В Ньому створене все, що на небі й на землі, – видиме й невидиме, – чи престоли, чи панування, чи начала, чи влади, – все через Нього і для Нього створене. Він – раніш усього, і все існує в Ньому. Він є Головою тіла – Церкви. Він – початок, первонароджений з мертвих, щоб у всьому Він мав першість. Тому що Бог уподобав, аби в Ньому перебувала вся повнота, щоби через Нього примирити із Собою все, примирити кров’ю Його хреста, – і земне, і небесне" (УБТ).

Ісус - це Бог

Відносини Христа з Його Отцем починаються з фрази "образ невидимого Бога". Слово "образ", що означає копію або подобу, виражає божественність Христа. Це слово означає більше, ніж подібність, більше, ніж представництво. Він є Бог! Хоча Він прийняв людську подобу, Він має точну природу Свого Отця (Євр. 1:3).

"Слово" в Івана 1:1 - це божественна Особа, а не філософська абстракція. У втіленні невидимий Бог став видимим у Христі; божество зодягнулося в людську подобу (Матвія 17:2). Бог є у Христі: видимий, чутний, близький, пізнаваний і доступний. Все, чим є Бог, є Христос.

Ісус - Господь творіння

Опис "первородний усього творіння" говорить про передіснування Христа. Він не творіння, а вічний Творець (Івана 1:10). Бог створив світ через Христа і відкупив світ через Христа (Євреїв 1:2-4).

Зверніть увагу, що Ісус названий первородний, а не першоствореним. Слово "первородний" (грецьке слово "прототокос") означає пріоритет. У культурі стародавнього Близького Сходу первісток необов'язково був найстаршою дитиною. Первісток означав не порядок народження, а ранг. Первісток мав право на спадщину і лідерство.

Таким чином, ця фраза виражає суверенітет Христа над творінням. Воскресивши Ісуса з мертвих, Бог дав Йому владу над Землею (Матвія 28:18). Ісус створив світ, врятував світ і править світом. Він є самодостатнім, визнаним Главою творіння.

Нарешті, ця фраза визнає Його як Месію: "А Я зроблю його (Христа) первістком, – вищим від усіх царів землі" (Псалом 89:27).

Шість разів Господь Ісус проголошується первістком Божим (див. Римлянам 8:29; Колосянам 1:15, 18; Євреям 1:6; 12:23; Об'явлення 1:5). Ці уривки проголошують передіснування, суверенітет і відкуплення, яке пропонує Христос.

Таким чином, фраза "первісток усього творіння" проголошує першість Христа. Як передвічний Син Божий, Він створив всесвіт. Він - Володар творіння!

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Ісус є “первородним” усього творіння?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries