settings icon
share icon
Запитання

Чи існував Ісус до Авраама?

Відповідь


Ісус зробив багато заяв, записаних в Євангеліях, які викликали великі суперечки в Його час. Він сказав, що прийшов з небес (Івана 3:13), що має владу прощати гріхи (Луки 7:48-50) і є Господом навіть суботи (Марка 2:28). Але, мабуть, найдивовижніше Його твердження прозвучало у відповіді юдеям в Євангелії від Івана 8. Під час палких дебатів про Його особистість Ісус сказав їм: "Перш ніж був Авраам, – Я є!" (Івана 8:58, УБТ). Ця заява особливо важлива з огляду на те, що фраза "Я є" використовувалася як титул Бога (Вих. 3:14).

Аналізуючи коментар Ісуса, важливо звернути увагу на те, чого Ісус не сказав. Він не сказав, що "перш ніж Авраам існував, Я існував". Або: “перш ніж був Авраам, був і Я". Навпаки, Він заявив, що ще до того, як Авраам народився, "Я є". Перш ніж Авраам був (минулий час), Ісус є (теперішній час). Ісус стверджував про передіснування.

Коли Ісус заявив, що існував до Авраама, Його слухачі “схопили каміння, щоб кидати в Нього” (Івана 8:59). Вони одразу зрозуміли, що це твердження Ісуса рівносильне утвердженню рівності з Богом, а покаранням за богозневагу за юдейським законом було побиття камінням (Левит 24:16). Однак противники Ісуса не досягли успіху. Іван записує, що "Ісус скрився і вийшов з храму" (Івана 8:59).

Одного разу "з'явився Авраамові Господь" (Буття 18:1). Протягом усієї розмови Господь поперемінно називається "чоловіком" і "Господом" (вірші 2, 13, 16, 17, 22). Це випадок старозавітної христофанії (явлення Христа до втілення). Буття 18 надає додаткову підтримку твердженню Ісуса про те, що Він існував до Авраама. Ісус відвідав Авраама і Сарру в їхньому наметі і розділив з ними трапезу.

Так, Біблія, безумовно, вчить, що Ісус існував ще до Авраама. Ісус був "з Богом на початку" (Івана 1:2; див. також Івана 1:14; Колосян 1:16-17), а це означає, що Він існував задовго до Авраама. Ісус неодноразово стверджував про Свою божественність, і одним з таких тверджень було те, що Він існував до Авраама. Ісус не тільки існував до Авраама, але й Авраам віддав Йому честь (Буття 18:2-5).

Воскресіння Ісуса з мертвих ясно показало, що Його божественні претензії були правдивими! Отже, використання Ісусом імені "Я є" не було богохульством, як вважали фарисеї. Таке ототожнення з Ягве було цілком доречним з огляду на те, ким є Ісус. Він є "Альфа і Омега, Перший і Останній, Початок і Кінець" (Об'явлення 22:13). Він "Бог над усіма" (Римлянам 9:5) і "Спаситель світу" (1 Івана 4:14). Він був тоді і назавжди залишиться великим "Я Є".

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи існував Ісус до Авраама?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries