settings icon
share icon
Запитання

Якщо Ісус є нашою спокутою, чому Він помер на Пасху, а не в День спокути?

Відповідь


Кожна з старозавітних жертв була прообразом Христа. Пасхальна жертва була прообразом Господа Ісуса Христа як Агнця Божого. Пасхальне ягня повинно було бути чоловічого роду, без плями і вади, і жодна кістка не повинна була бути зламана. Ісус досконало виконав цю картину. Як ізраїльтяни з вірою прикладали кров жертви, так і ми сьогодні прикладаємо бездоганну кров Христа до "одвірків" наших сердець. Усіма цими способами "наша Пасха – Христос, принесений за нас у жертву" (1 Коринтян 5:7, УБТ).

Іноді виникає заперечення, що пасхальна жертва не вважалася спокутою; скоріше, спокута була забезпечена для євреїв через жертвоприношення в Йом-Кіпур (День спокути). Отже, дехто заперечує, що Ісус, Який був убитий на Пасху і якого в Новому Завіті називають "нашою Пасхою", не міг бути спокутою за гріх.

На це заперечення можна відповісти двома способами. Перший - просто показати, як Ісус також виконав символізм Йом-Кіпура. Ісус поніс наші гріхи на Своєму тілі (1 Петра 2:24) і скуштував смерть за всіх (Євреїв 2:9). Таким чином, Він приніс кращу жертву, ніж жертва Йом-Кіпура - кращу, тому що жертва Христа була постійною і добровільною, і не просто покривала гріх, а повністю його усувала (Євреїв 9:8-14).

Другий контраргумент полягає в тому, що єврейська традиція дійсно розглядала пасхальну жертву як спокутну; тобто, ягня видаляло гріх з-перед очей Бога. Пасхальне ягня померло під пролитим Божим гнівом, покриваючи таким чином гріхи того, хто його приносив.

Під час десятої і останньої єгипетської кари пасхальна жертва буквально врятувала людей від смерті (Вихід 12:23). Завдяки викупній жертві пасхальної крові первістки отримали життя.

Пасхальні ягнята принесли спокуту віруючим єврейським родинам у цю знаменну ніч суду і спокути. Рабин Авраам ібн Езра також пов'язує Пасху з спокутою: "Знак крові був призначений як спокута для тих, хто знаходився в будинку, хто брав участь у пасхальній жертві, а також був знаком для ангела-губителя, щоб він пройшов повз будинок" (Сончіно Чумаш, с. 388).

Коли Іван Хреститель побачив Христа, він вказав на Нього і сказав: "Ось Агнець Божий, що на Себе бере гріх світу!" (Івана 1:29). Ісус є "пасхальним агнцем", тому що Він мовчав перед Своїми обвинувачами (Ісаї 53:7) і Своєю смертю взяв на Себе Божий гнів, зберіг життя всіх, хто довіряє Йому, і подарував свободу колишнім рабам гріха.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якщо Ісус є нашою спокутою, чому Він помер на Пасху, а не в День спокути?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries