settings icon
share icon
Запитання

Чи був Ісус назореєм?

Відповідь


Ісус був назарянином, але Він не був назореєм. Ці два терміни часто плутають. Термін "назарянин" означає того, хто жив у місті Назарет, тоді як “назореєм” називали людину (наприклад, Самсона або Івана Хрестителя), яка дала особливу обітницю перед Богом і згодом була посвячена Богові для служіння. У Числах 6 детально описані вимоги до назореїв, які включали в себе утримання від вина (вірші 3-4), відмова від обстригання волосся (вірш 5) і уникнення мертвих тіл (вірші 6-7). Після того, як обітниця була виконана, назорей повинен був приносити жертви і зістригти волосся, пропонуючи це також як жертву. З цієї інформації зрозуміло, що Ісус не був назореєм.

Ісус не міг бути назореєм, оскільки Він пив вино, як записано в Євангеліях. Насправді, Його першим чудом було перетворення води на вино на весіллі в Кані (Івана 2:1-11), і ми припускаємо, що Він випив трохи вина. Також на Тайній вечері Ісус пив вино: "Взявши чашу та віддавши подяку, Він сказав: Візьміть її і поділіть між собою. Кажу вам, що не питиму відтепер з плоду виноградного, аж доки не прийде Царство Боже" (Лк. 22:17-18, УБТ). Якби Ісус дав обітницю назорейства, Він не міг би споживати жодного плоду виноградної лози.

Назорей повинен був відпустити волосся, щоб виконати свою обітницю. На багатьох картинах Ісуса зображують з довгим волоссям, ймовірно, помилково припускаючи, що Він був назореєм. Але в Біблії немає нічого, що вказувало б на довжину Його волосся. Цілком можливо, що воно було в Нього довшим, але якщо і так, то не через обітницю назорейства.

Оскільки слова "назарянин" і “назоре”й мають схоже написання, багато людей плутають ці терміни. Але важливо їх розрізняти, оскільки Ісуса часто називали назарянином (наприклад, Марка 10:47 і Дії 22:8), але не назореєм. Наш Господь не дотримувався правил, викладених для назореїв у Законі Мойсея.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Чи був Ісус назореєм?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries