settings icon
share icon
Запитання

Якщо Ісус був євреєм, чому християни не дотримуються юдаїзму?

Відповідь


Якщо Ісус був євреєм, то чому християни не дотримуються юдаїзму? Закони юдаїзму були дані Мойсею для дітей Ізраїлю в дуже священному і особливому завіті на горі Синай і записані для нас у книзі Вихід. У цьому заповіті Бог записав Свої закони на кам'яних скрижалях, і Ізраїлю було наказано бути слухняними у всьому, що їм було відкрито. Але цей чудовий завіт був лише прообразом нового, кращого завіту, який Бог одного дня мав дати Своєму народові, як євреям, так і язичникам.

Цей новий завіт записаний для нас у Єремії 31:31-34: "Надходить час, – говорить Господь, – коли Я укладу з родом Ізраїля і поколінням Юди Новий Заповіт. Не такий Заповіт, який Я уклав з їхніми батьками того дня, коли Я, тримаючи їх за руку, виводив їх з єгипетського краю. Адже той Мій Заповіт вони порушили, хоч Я залишався їхнім Владикою, – говорить Господь. Ось який Заповіт того часу Я укладу з родом Ізраїля, – говорить Господь, – Я вкладу Мій Закон у їхню душу і на їхніх серцях напишу його, і таким чином, буду їхнім Богом, а вони будуть Моїм народом. І вже не звертатимуться один до одного й брат до брата, кажучи: Пізнай Господа! Оскільки кожен з них знатиме Мене, – від найменшого, і до найстаршого з них, – говорить Господь, – тому що Я прощу їм провини і їхніх гріхів більше не згадаю" (УБТ).

Сьогодні християни не дотримуються юдаїзму, тому що завіт Мойсея був виконаний в Ісусі Христі. Ісус сказав: "Не думайте, що Я прийшов відмінити Закон або Пророків. Я не прийшов відмінити, але сповнити" (Матвія 5:17). А автор послання до Євреїв писав: "Коли йде мова про «новий», то тим самим перший Він визнав «старим», а те, що стає давнім і старіє, близьке до зотління" (Євр. 8:13).

Як християни ми більше не повинні дотримуватися старого завіту, тому що старий завіт був замінений. Тепер ми маємо кращий завіт, з кращою жертвою, яку приносить кращий Первосвященик! "Тому, брати, маючи відвагу входити до святині через кров Ісуса – новою і живою дорогою, яку Він відкрив нам через завісу, тобто через Своє тіло, – і маючи Великого Священика в Божому домі, приступаймо з щирим серцем, у повноті віри, очистивши серця від недоброго сумління, обмивши тіла чистою водою. Непохитно тримаймося визнання надії, адже вірний Той, Хто обіцяв" (Євр. 10:19-23).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Якщо Ісус був євреєм, чому християни не дотримуються юдаїзму?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries