settings icon
share icon
Запитання

Як Ісус може бути Богом, якщо Второзаконня 6:4 говорить, що Бог єдиний?

Відповідь


У Второзаконня 6:4 сказано: "Слухай, Ізраїлю! Господь, наш Бог, – Господь єдиний" (УБТ). Новий Завіт продовжує цю тему (1 Коринтян 8:4; Галатів 3:20; 1 Тимофія 2:5). Проте християнство вчить, що Ісус є Богом. Як можуть співіснувати ці два, на перший погляд, суперечливі погляди?

По-перше, дуже важливо зрозуміти, що має на увазі Второзаконня 6:4, коли говорить: "Господь єдиний". Єврейське слово, яке перекладається як “єдиний” у Втор. 6:4, - “ехад”. Воно означає "єдність", а не "одиничність". Воно також використовується в Бутті 2:24, коли йдеться про чоловіка і дружину, які є "однією" плоттю. Чоловік і дружина не є одним цілим, як окрема істота. Скоріше, вони перебувають в єдності одне з одним. Існує єврейське слово, яке означає "абсолютна одиничність", “яхид”, але воно ніколи не використовується в єврейському Писанні стосовно Бога.

З огляду на це, важливо підтвердити біблійне вчення про єдиного Бога. З найперших слів Писання нам сказано, що існує лише один Бог, Який створив небо і землю (Буття 1:1). Суперечка полягає не в тому, чи є тільки один Бог, чи два боги. Дискусія полягає в тому, як християни розуміють Ісуса як цього єдиного істинного Бога. Християни вірять, що Біблія представляє єдиного Бога, Який існує в трьох Особах - Отця, Сина і Святого Духа. Вчення про Трійцю не суперечить Второзаконню 6:4. Як було сказано вище, єврейське слово "ехад" означає "єдність", а не "одиничність". Християни вірять, що Особи Трійці об'єднані в Божество.

У Матвія 28:19 Ісус наказує Своїм послідовникам: "Тож ідіть і навчіть усі народи, хрестячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа". Він згадує всіх трьох Осіб, які діють як один і той же Бог. Інший випадок, який показує, що всі три Особи Трійці діють одночасно, - це хрещення Ісуса. В Євангелії від Луки 3:21-22 читаємо: "Сталося ж, коли хрестився весь народ, і коли Ісус, також хрестившись, молився, – розкрилися небеса, і Дух Святий у тілесному вигляді, як голуб, зійшов на Нього, і почувся голос із неба: Ти – Мій Улюблений Син, у Тобі Моє уподобання". Бог Отець промовляє з неба до Ісуса, який перебуває на землі, в той час як Дух сходить з неба на Ісуса. Ми бачимо, що ті ж три Особи прирівнюються в благословенні Павла до коринтської церкви (2Кор. 13:14).

Кожна Особа Трійці однозначно називається Богом. Окрім Отця, Якого називають Богом, Ісус називається Богом в Івана 1:1; 14; Римлян 9:5; Колосян 2:9; Євреїв 1:8-9; і 1 Івана 5:20. Святий Дух також називається Богом в Діях 5:3-4 і 1 Коринтян 3:16.

Дехто стверджує, що Бог не може мати Сина. Хоча Бог не народив Сина в тому розумінні, як люди сприймають народження, Бог обрав стосунки між батьком і сином, щоб допомогти нам зрозуміти внутрішню сутність Трійці. Син і Дух разом з Отцем існують від вічності. У Трійці існує досконале вічне спілкування між усіма трьома особами. Бог існує як в досконалій єдності, так і в спільноті.

Представлення Ісуса як Бога було важким вченням для євреїв за часів Ісуса. Однак воскресіння Ісуса дало повне свідчення того, що Він є і повністю людиною, і повністю Богом. Ісус - це Месія, передбачений у Старому Завіті, рівний Отцю: "Я і Отець - Ми одне!” (Івана 10:30).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як Ісус може бути Богом, якщо Второзаконня 6:4 говорить, що Бог єдиний?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries