settings icon
share icon
Запитання

Як Ісус може бути і Богом, і людиною одночасно?

Відповідь


Біблія вчить, що Ісус Христос є і Богом, і людиною. Багато християн зі зрозумілих причин розгублені, коли справа доходить до розуміння того, як Ісус може бути Богом і людиною одночасно. Як наш божественний Творець міг стати людиною? Чи міг єврей першого століття дійсно бути Богом? Хоча це питання завжди буде супроводжувати певна частка таємничості, і Святе Письмо, і меншою мірою церковна традиція надають нам важливі відомості, які допомагають нам розібратися в цьому питанні.

Хоча попередні церковні собори обговорювали питання, що стосуються природи Христа і Його стосунків з Отцем, саме Халкідонський собор (451 р. н.е.) ствердив, що Христос є "досконалий у божестві і досконалий у людстві, воістину Бог і воістину людина". Це твердження не є правдивим просто тому, що так навчав собор. Скоріше, декларація собору була авторитетною лише в тій мірі, в якій вона узгоджувалася з тим, чого вчить Біблія на цю тему. Писання ясно говорить, що Ісус - Бог (Івана 20:28; Тита 2:13; Євреїв 1:8), і так само ясно, що Він - справжня людина (Римлян 1:2-4; 1 Івана 4:2-3). Ісус претендував на божественне ім'я (Івана 8:58) і робив речі, які може робити тільки Бог (Марка 2:1-12; Луки 7:48-50). Але Ісус також демонстрував слабкості і вразливості, властиві людям (Луки 19:41; Івана 19:28).

Віра в те, що Ісус є одночасно Богом і людиною, має фундаментальне значення. Апостол Павло писав, що для спасіння необхідне підтвердження божественності Ісуса (Рим. 10:9), а апостол Іван зробив тверезе попередження про те, що ті, хто заперечує справжню людяність Христа, просувають вчення антихриста (2 Івана 1:7).

Триєдиний Бог Біблії існував і царював споконвіку, а друга Особа Трійці, Син, прийняв людську плоть у певний момент часу (Луки 1:35; Євреїв 1:5). Бог Син додав безгрішну людську природу до Своєї вічно існуючої божественної природи. Результатом стало Боговтілення. Бог Син став людиною (Івана 1:1, 14). Послання до Євреїв 2:17 пояснює причину, чому Ісус мав бути і Богом, і людиною: "Тому треба було Йому в усьому уподібнитися братам, аби бути милосердним і вірним Первосвящеником перед Богом, для ублагання за гріхи людей" (УБТ). Син Божий прийняв людську плоть, щоб принести відкуплення тим, хто був під законом (Гал. 4:4-5).

Ісус ніколи не переставав бути Богом. Хоча Він став повністю людиною, не було жодного моменту, коли б Він відмовився від Своєї божественної природи (див. Луки 6:5, 8). Так само вірно і те, що, втілившись, Син ніколи не переставав бути людиною. Як писав апостол Павло: "Адже один є Бог і один Посередник між Богом та людьми – Людина Ісус Христос" (1 Тимофія 2:5). Ісус не є наполовину людиною і наполовину Богом. Він, скоріше, Теантропос, Боголюдина. Господь Ісус Христос - це одна вічно божественна Особа, яка вічно володітиме двома різними, але нероздільними природами: божественною і людською.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як Ісус може бути і Богом, і людиною одночасно?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries