settings icon
share icon
Запитання

Що означає, що Ісус Христос переміг смерть?

Відповідь


Очевидно, що твердження про те, що Христос переміг смерть, стосується Його воскресіння. Той, Хто був мертвий, тепер живий (див. Об'явлення 1:18). Ці три слова - Христос переміг смерть - визначають найважливішу відмінність християнства від усіх інших релігій. Жоден інший релігійний лідер ніколи не передбачав своєї смерті і воскресіння (Матвія 16:21), не будував своїх тверджень про себе і своє вчення на цьому передбаченні (Івана 2:18 -22; Матвія 27:40), а потім не дотримав цієї обіцянки (Луки 24:6).

Вперше в історії людина воскресла з мертвих, щоб більше ніколи не померти. Інші воскреслі з часом помирали вдруге (див. 1 Царів 17:17-24; 2 Царів 4:32-37; Марка 5:39-42; Івана 11:38-44). Воскресіння Ісуса було справжньою і повною перемогою над смертю. Як Святий Син Божий, Ісус переміг смерть раз і назавжди, як пояснив Петро: "Бог Його воскресив, звільнивши від мук смерті, бо не під силу було їй втримати Його" (Дії 2:24, УБТ). Переможний, воскреслий Христос сказав: "І був Я мертвий, і ось Я живий навіки‑віків. Я маю ключі від смерті й від аду" (Об'явлення 1:18). Ключі - це символ влади. Ісус є сувереном над смертю. Перемога Христа над смертю була остаточною і вічною.

Христос переміг смерть, бо був безгрішний. Прокляття на людство в Едемському саду, спричинене їхнім гріхом, було чітко сформульоване: ти “неодмінно помреш" (Буття 2:17). Відтоді ми бачимо істину в Римлянам 6:23: "заплата за гріх – смерть". Але Ісус Христос не мав гріха (1 Петра 2:22), тому смерть не мала над Ним влади. Смерть Ісуса була добровільною жертвою за наші гріхи, і, враховуючи Його безгрішну досконалість, Його воскресіння логічно випливало з цього. "Я кладу Свою душу, аби знову прийняти її" (Івана 10:17).

Те, що Христос переміг смерть, має для нас вічні наслідки. Радісна Звістка - Євангеліє - ґрунтується на перемозі Христа над смертю. Без воскресіння немає Євангелія; більше того, для нас немає жодної надії: "Якщо ж Христос не воскрес, тоді віра ваша марна: ви все ще у гріхах ваших" (1 Коринтян 15:17). Але Христос воскрес, і як співпереможці з Ним християни "перейшли від смерті до життя" (1 Івана 3:14). Христос "знищив смерть, а життя і нетління освітив Євангелією" (2 Тимофія 1:10).

Той факт, що Христос переміг смерть, означає, що віруючі також отримали перемогу над смертю. Ми "в цьому всьому перемагаємо – завдяки Тому, Хто нас полюбив" (Римлянам 8:37). Христос - "первісток з покійних" (1 Коринтян 15:20), а це означає, що воскресіння Ісуса - перше з багатьох: віруючі, які померли, так само воскреснуть. Ісус обіцяв Своїм послідовникам: "Я живу, і ви будете жити" (Івана 14:19).

Те, що Христос переміг смерть, є здійсненням пророцтва. Псалмоспівець передбачив, що Месія переможе смерть: "Ти не залишиш моєї душі в шеолі й не даси Своєму святому побачити тління" (Псалом 16:10). Інші пророки сповнювали Божий народ надією, що Господь одного дня скасує смерть: "Господь знищить смерть навіки, зітре сльозу з кожного обличчя" (Ісаї 25:8), і "Я міг би визволити їх від шеолу, – викупити їх від смерті, сказавши: Смерте, де твоє жало? Шеоле, де твоя перемога?" (Осії 13:14; пор. 1Кор. 15:54-55).

Смерть - наймогутніша, найстрашніша зброя диявола проти нас. На хресті Христос переміг сатану за нас, безпорадних грішників: "Нині настав суд цьому світові; нині князь цього світу буде вигнаний геть" (Івана 12:31; пор. Колосян 2:15). Порожнім гробом Христос знищив наймогутнішу зброю диявола - смерть. Сатана, наш обвинувач, тепер безсилий засуджувати християн. Ми не розділимо його долю (Об'явлення 12:9-11; 20:10, 14).

Коли Христос переміг смерть за нас, Він витягнув "жало смерті", гріха (1 Коринтян 15:56) - тобто, ми не будемо засуджені Богом згідно з нашими гріхами; навпаки, ми постанемо перед Богом одягненими в досконалу праведність Христа. Ось чому віруючий у Христа "не зазнає шкоди від другої смерті" (Об'явлення 2:11), і “над ними друга смерть не матиме влади" (Об'явлення 20:6). Христос прийняв наш смертний вирок за гріх і Своєю смертю переміг смерть (Об'явлення 20:14).

“Але в цьому всьому перемагаємо – завдяки Тому, Хто нас полюбив” (Рим. 8:37). Що може відлучити нас від Божої любові у Христі? "Ні смерть, ні життя" (вірш 38). Христос переміг смерть, і віруючі твердо стоять на словах Ісуса: "Я є воскресіння і життя; хто вірить у Мене, – хоч і помре, буде жити. І кожний, хто живе й вірить у Мене, – не помре повік" (Івана 11:25-26).

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Що означає, що Ісус Христос переміг смерть?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries