settings icon
share icon
Запитання

Як Ісус і Біблія можуть бути Словом Божим?

Відповідь


Фраза "Слово Боже" часто зустрічається в Біблії і може мати дещо різне значення залежно від контексту і використовуваного єврейського або грецького слова. В Івана 1:1-2 сказано: "На початку було Слово, і Слово було в Бога, і Слово було Бог. Воно на початку було в Бога" (УБТ). Тут Слово - це титул Господа Ісуса. Термін, що перекладається як "Слово" - це “логос”, що в основному означає "вираз думки". Логос можна розглядати як загальне послання Бога до людини (Дії 11:1; 1 Солунян 2:13). Ісус втілив це послання, і саме тому Його називають "Логосом", або "Словом" Бога (Колосян 1:19; 2:9).

Логос також багато разів використовується, коли йдеться про письмове послання Бога (Івана 17:17; 1 Тимофія 4:5; Об'явлення 1:2; Колосян 1:25). В Євреїв 4:12 сказано: "Адже Слово Боже – живе й діяльне, гостріше від усякого двосічного меча: воно проникає аж до поділу душі й духа, суглобів і мозку кісток, судить думки й наміри серця". Ісус показав зв'язок між написаним Словом Божим і Ним Самим, в тому сенсі, що Він є предметом написаного Слова: "Дослідіть Писання! Адже ви думаєте через них мати вічне життя, а вони свідчать про Мене" (Ів. 5:39).

Іншим грецьким словом, яке використовується для позначення слова, є “рема”. Рема відноситься до власне усних/письмових слів Бога (Євреїв 6:5). Коли Ісуса спокушав сатана, Він відповів: "Написано: Не самим хлібом житиме людина, але кожним словом (“рема”), що виходить з Божих уст" (Матвія 4:4). В Посланні до Ефесян 6:17 нам сказано: "' візьміть шолом спасіння і духовний меч, яким є Боже Слово (“рема”)”. Ісус продемонстрував, що нам потрібні справжні записані слова Божі, щоб подолати напади сатани.

Фраза "Слово Боже" означає більше, ніж просто надруковані на папері слова. Бог промовляє до людського світу від самого початку. Він говорить через Своє творіння (Псалом 19:1), через стародавніх пророків (Осія 12:10; Євреїв 1:1), через Святого Духа (Івана 16:13; Дії 16:6), через Святе Письмо (Євреїв 4:12) і через Особу Свого Сина, Ісуса Христа (Івана 14:9). Ми можемо навчитися краще пізнавати Бога, прагнучи чути Його в усьому, що Він говорить.

EnglishПовернутися на стартову українську сторінку

Як Ісус і Біблія можуть бути Словом Божим?
Поділитися цією сторінкою: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries